Żyjący na wygnaniu w Irlandii wojownik Fatahu, Dżihad Dżara, powiedział 6 lipca 2023 r. w programie w telewizji Awda (Autonomii Palestyńskiej), że wojskowe skrzydło Fatahu, Brygady Męczenników Al-Aksa, muszą „powrócić do walki pełną siłą”, stając się „odstraszającą siłą, broniącą wszystkich Palestyńczyków”. Następnie powiedział, że to agencje bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej przewodziły „Intifadzie” i że 60% „męczenników” to członkowie sił bezpieczeństwa lub ich synowie. Dżara był starszym przywódcą Brygad Męczenników Al-Aqsa podczas drugiej intifady, według izraelskich służb bezpieczeństwa był zamieszany w ataki terrorystyczne na cele izraelskie, w tym zamachy samobójcze. W 2002 roku znalazł się wśród kilkudziesięciu terrorystów, którzy zbiegli do Bazyliki Narodzenia Pańskiego podczas operacji Tarcza Obronna, a po 39 dniach oblężenia Bazyliki, terroryści zostali wysiedleni do Gazy i Europy.

Aby zobaczyć klip z Dżihadem Dżarą, kliknij tutaj lub poniżej:

„Palestyńska broń pozostanie wycelowana w izraelską okupację, w przeciwieństwie do zdradzieckiej broni, która dźga Palestyńczyków w plecy”

Dżihad Dżara: Wszyscy świadczą o oporze Brygad Męczenników Al-Aksa w obozie dla uchodźców w Dżeninie – świadczą o bohaterstwie, chwale i niezłomności [Brygad]. Ci bohaterowie nie mają więcej niż 24 lata. Dali izraelskim okupantom nauczkę mocą sił oporu Fatahu i Palestyńczyków.

Nauczyli okupantów, że jedno pokolenie przekazuje następnemu i że rewolucyjna palestyńska broń pozostanie wycelowana w izraelską okupację, w przeciwieństwie do zdradzieckiej broni, która dźga Palestyńczyków w plecy.

[…]

„Wzywam wszystkich przywódców Fatahu – dość! Nigdy więcej komunikatów, sloganów ani wołań o pomoc”

Na Allaha, wzywam wszystkich przywódców Fatahu – dość! Koniec z komunikatami, sloganami i wołaniem o pomoc. Brygady Męczenników Al-Aksa muszą powrócić do walki w pełnej sile. Musimy wspierać Brygady Męczenników Al-Aksa, na miejscu i w pełnej sile. Brygady Męczenników Al-Aqsa, wojskowe skrzydło Fatahu, muszą ponownie stać się siłą odstraszającą, broniącą wszystkich Palestyńczyków.

[…]

„Ponad 60% męczenników obecnej intifady to członkowie palestyńskich sił bezpieczeństwa lub ich synowie”

Wzywam różne palestyńskie agencje bezpieczeństwa.

[…]

To wy przewodziliście Intifadzie i rzeczywiście nadal jej przewodzicie.

Każdy powinien spojrzeć i zobaczyć, że ponad 60% męczenników obecnej Intifady to członkowie palestyńskich sił bezpieczeństwa lub ich synowie.