Od 7 października 2023 r., kiedy Hamas najechał południowy Izrael, zamordował ponad 1200 osób i wziął prawie 250 zakładników, zespół badawczy MEMRI monitorujący kazania imamów w meczetach w USA, a także przemówienia i oświadczenia amerykańskich przywódców i organizacji muzułmańskich znajdował i ujawniał bardzo niepokojące treści.

Treści te obejmowały oświadczenia antysemickie i prohamasowskie, wyrażenia poparcia dla ataków z 7 października i wezwania do dalszej przemocy, zaprzeczanie okrucieństwom popełnionym przez Hamas oraz oświadczenia antyizraelskie i antyamerykańskie.

Godne uwagi jest to, że podczas naszego szeroko zakrojonego monitoringu nasi badacze nie znaleźli ani jednego kazania potępiającego Hamas lub ataki z 7 października.

Ujawnienie przez nas oświadczeń dyrektora wykonawczego Rady ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR), Nihada Awada, że ​​był „szczęśliwy, widząc” Palestyńczyków „przerywających oblężenie” 7 października, „zrzucających kajdany własnej ziemi i wchodzących swobodnie na swoją ziemię” i jego zapewnienie, że „ludność Gazy ma prawo do samoobrony… [ale] Izrael, jako mocarstwo okupacyjne, nie ma takiego prawa do samoobrony” – spowodowało, że Biały Dom wyparł się CAIR i usunął go z Narodowej Strategii Przeciwdziałania Antysemityzmowi.

Ten zbiór zawiera kazania, które znaleźliśmy w całej Kalifornii – prawie tuzin, a w przygotowaniu jest więcej – zebrane w jeden film. Kazania te odzwierciedlające nastroje, jakie odkryliśmy podczas naszego szerszego monitoringu w USA, wygłaszają sunniccy i szyiccy imamowie z głównych meczetów i wiodących organizacji, a także osoby związane z uniwersytetami.

Mówcy wyrażają tutaj rażący antysemityzm, włączając w to twierdzenia o Żydach kontrolujących media, opisy Izraela jako nowych nazistów, którzy „fabrykują filmy” o okrucieństwach „jak hollywoodzkie studio”, zapewnienia o humanitarnym stosunku Hamasu wobec izraelskich jeńców, którzy ściskali i całowali ich, żegnając się z nimi po zwolnieniu, i wzywają do stosowania przemocy wobec Żydów. Jeden z bardziej niepokojących klipów skupia się na protestach Palestyńczyków na kampusach uniwersyteckich i nawołuje publiczność: „To czas na agitację, aby syjoniści poczuli się bardzo nieswojo na kampusie”.

Żadna inna organizacja nie wykonuje takiej pracy, jaką wykonuje MEMRI. Monitorowanie tych grup i osób oraz produkcja tych klipów jest bardzo wymagająca, wymagająca i kosztowna.

ABY OBEJRZEĆ TEN ZBIÓR WIDEO, KLIKNIJ TUTAJ .

Aby wyświetlić stronę MEMRI Kazania imamów z Zachodu, kliknij tutaj.

 

Imam z Santa Clara w Kalifornii, Abdel Malik Ali: Zdjęto maskę Żydom – to nowi naziści; syjoniści to Europejczycy wyznający białą supremację bez semickiego DNA; ostrzega przed atakiem „pod fałszywą flagą” w USA, którego celem jest oskarżenie muzułmanów i ograniczenie rosnącej popularności islamu; dodaje: muzułmanie są teraz postrzegani jako bohaterowie z powodu Gazy – Zachód ma problem

Podczas wykładu wygłoszonego 13 grudnia 2023 r. w Muslim Community Association w Santa Clara w Kalifornii imam Amir Abdel Malik Ali z Masjid Al-Islam w Oakland w Kalifornii omówił rosnącą popularność islamu na Zachodzie. Powiedział, że muzułmanie są teraz bohaterami z powodu Gazy i nie powinno być zaskoczeniem, jeśli nastąpi „atak terrorystyczny” na Amerykę, który zostanie przypisany muzułmanom, aby „zamknąć [usta] w sprawie Palestyny”. Ali powiedział jednak, że muzułmanie są obecnie tak popularni w Ameryce, że uwierzą, że była to operacja „pod fałszywą flagą”. Powiedział, że Zachód ma „problem”, ponieważ islam jest najszybciej rozwijającą się religią na Zachodzie. Ali powiedział, że Żydzi to „nowi naziści” i że są to biali Europejczycy, którzy przeszli na judaizm.

Według kont społecznościowych Muslim Community Association wykład nosił tytuł „Gaza: odsłanianie rzeczywistości – natychmiastowe wezwanie do działania i duchowe wzmocnienie”, a nagranie wideo wykładu zostało opublikowane na kanale YouTube centrum islamskiego 20 grudnia 2023 r. Imam Amir Abdel Malik Ali jest przywódcą oddziału As-Sabiqun w Oakland, który został założony przez DC Imama Abdula Alima Musę. Southern Poverty Law Center i Anti-Defamation League uznały As-Sabiqun za grupę nienawiści. 

Imam  z Torrance a Kalifornii, Mohammad S. Ahmed podczas piątkowego kazania: Dzieci Izraela mają długą historię niegodziwości, morderstw i okupacji; zalewa się łzami: Co zrobiliśmy złego, że Allah nie wybrał nas na męczenników jak Palestyńczycy?

Imam Mohammad S. Ahmed zalał się łzami podczas piątkowego kazania w Islamskim Instytucie w Torrance w Kalifornii 22 grudnia 2023 r. i zapytał: „Co zrobiliśmy złego, że nie jesteśmy męczennikami na rzecz Allaha?” Dodał: „Co zrobiliśmy, aby nasze matki nie były jak matki męczenników w Palestynie […], aby nasi mężczyźni nie znaleźli się wśród tych, którzy stawiają opór w Palestynie?” Ahmed powiedział dalej, że Palestyńczycy zostali wybrani przez Allaha na „najlepszych ludzi żyjących obecnie na ziemi”. Powiedział, że Dzieci Izraela mają długą historię tchórzostwa, niegodziwości i morderstw i że Allah ich za to ukarał. Kazanie zostało opublikowane na kanale YouTube Islamskiego Instytutu w Torrance.

Profesor prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, dr Khaled Abou El Fadl, w piątkowym kazaniu: Izraelczycy i Amerykanie obwiniają Palestyńczyków za ich własną rzeź, tak jak Niemcy obwiniali Żydów; odczłowieczają nas tak, jak naziści odczłowieczali Żydów

Profesor prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim Los Angeles, dr Khaled Abou El Fadl, powiedział w kazaniu transmitowanym na żywo 22 grudnia 2023 r. na kanale YouTube Instytutu Usuli, że Izraelczycy i Amerykanie stosują tę samą retorykę wobec Palestyńczyków, jaką Niemcy stosowali wobec Żydów. Stwierdził także, że Stany Zjednoczone, które kłamały na temat ścinanych głów dzieciom i zgwałconych kobiet, milczą w obliczu brutalności Izraela w Gazie.

Według strony internetowej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles dr El Fadl jest wybitnym profesorem prawa na katedrze im. Omara i Azmeraldy Alfi w Szkole Prawa UCLA. Był także poprzednio przewodniczącym Międzywydziałowego Programu Studiów Islamskich na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Jest założycielem Instytutu Zaawansowanych Studiów Usuli („Instytut Usuli”), organizacji non-profit, która opisuje siebie jako „zaangażowaną w badania i edukację w celu promowania humanistycznie pięknych i podnoszących moralność interpretacji islamu”.

Funkcjonariusz organizacji „Amerykańscy muzułmanie na rzecz Palestyny” ​​(AMP), Taher Herzallah, w meczecie w San Diego: Nadszedł czas, aby syjoniści poczuli się bardzo nieswojo na kampusach; Na muzułmanach spoczywa obowiązek rządzenia Palestyną i egzekwowania praw Allaha na ziemi

Dyrektor organizacji pomocowej i oddolnej American Muslims for Palestine (AMP), Taher Herzallah, przemawiał 23 grudnia 2023 r. podczas spotkania AMP zorganizowanego w Islamskim Centrum w San Diego na temat propalestyńskiego aktywizmu studenckiego. Powiedział, że nadszedł czas, aby syjoniści poczuli się „bardzo nieswojo na kampusie”. Stwierdził, że „syjoniści naprawdę będą żałować dnia, w którym uczynili z muzułmanów swojego wroga” i twierdził, że Żydzi skolonizowali Palestynę, aby zostać przyjęci do „białości”. Herzallah powiedział, że 7 października ludność Jemenu i Gazy zniszczyła „pozory wyższości” Zachodu i kolonizatorów, i poradził swoim słuchaczom, aby podążali wyznaczoną przez nich drogą. Powiedział, że „obowiązkiem” muzułmanów jest rządzić Palestyną od rzeki do morza i że muzułmanie „wprowadzą na tę ziemię zasady, które dał nam Allah, ponieważ po to zostaliśmy posłani”.

Innymi mówcami na spotkaniu AMP byli imamowie meczetu, Taha Hassane i Szejk Abdeljalil Mezgouri, dr Ahmed Soboh, dyrektor religijny Islamskiego Centrum Yorba Linda, doradca religijny Centrum Islamskiego Chino Calley, były przewodniczący islamskiej rady szury z południowej Kalifornii oraz członek zarządu CAIR LA i Osama Shabaik, członek „Irvine 11” wraz z Taherem Herzallahem. Wydarzenie było transmitowane na żywo na kanale YouTube Islamskiego Centrum San Diego.

Rancho Cucamonga, kalifornijski bankier i przywódca społeczności, dr Yahya Abdul-Rahman: Dziś możemy produkować rakiety i niszczyć czołgi Merkava; Gaza uczy świat, że planowanie i determinacja zabiorą cię daleko; Gaza pokonała okupantów 7 października

Dr Yahya Abdul-Rahman, dyrektor generalny LARIBA Banking Group, powiedział w piątkowym kazaniu wygłoszonym 8 grudnia 2023 r. w Islamskim Centrum Inland Empire-Rancho Masjid w Rancho Cucamonga w Kalifornii, że rok 2023 zapisze się w historii muzułmanów jako „punkt zwrotny”. Dodał, że Gaza uczy świat, że determinacja i planowanie mogą pokonać okupantów, tak jak to miało miejsce 7 października. Dr Abdul-Yahya powiedział: „Dzisiaj produkujemy rakiety, […] możemy zniszczyć najlepsze ze wszystkich czołgi […] zwane Merkawą.” Dodał, że muzułmanie przybyli do Ameryki, ponieważ Allah chciał, aby szerzyli przesłanie islamu, i ogłosił, że będzie przewodniczył „przyjęciu islamu” przez kobietę o imieniu Priscilla Lopez. Doktor Yahya Abdul-Rahman jest czołową postacią społeczności muzułmańskiej w Kalifornii. Kazanie było transmitowane na żywo na kanale YouTube centrum islamskiego.

Rancho Cucamonga, kalifornijski uczony islamski dr Khaled Bahajri: Powinniśmy nauczyć się nawoływać naszych przyjaciół i sąsiadów do islamu, traktując ich w sposób, w jaki Hamas traktuje swoich więźniów

Kalifornijski islamski uczony dr Khaled Bahajri z Islamskiego Centrum Inland Empire – Rancho Masjid powiedział w piątkowym kazaniu transmitowanym na żywo na kanale meczetu w serwisie YouTube, że mieszkańcy Gazy przygotowywali się na 7 października, budując swoją wiarę, a także przygotowania logistyczne i techniczne. Dodał: „Karmimy się wiarą mieszkańców Gazy”. Bahajri dodał, że muzułmanie powinni nauczyć się nawoływać do islamu swoich przyjaciół, sąsiadów i kolegów, na podstawie sposobu, w jaki Hamas traktował swoich więźniów w Gazie.