Poniższy raport jest darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj.

8 czerwca 2024 r. siły Huti przeprowadziły manewry wojskowy, które symulowały ataki na cele amerykańskie, brytyjskie i izraelskie.

Generalna Administracja ds. Szkolenia i Kwalifikacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Huti przeprowadziła manewry wojskowe zatytułowane „Z Gazą aż do zwycięstwa”. Według jemeńskich mediów – które opublikowały oświadczenie w sprawie manewrów [1] – szkolenie odbyło się w ramach przygotowań do „Obiecanego podboju i Świętego Dżihadu” i skupiało się na przygotowaniach do ataku na „hipotetyczne miejsca i osady syjonistycznego wroga”.

Uczestnicy manewrów symulowali różne scenariusze bojowe, w tym szturm na izraelskie miasta, pojmanie izraelskich żołnierzy i szturm na pozycje oznaczone flagami amerykańskimi, brytyjskimi i izraelskimi.

Generał dywizji Abd Al-Fatah Al-Madani, dyrektor generalny ds. szkolenia i kwalifikacji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, zauważył dla jemeńskich mediów: „Manewry zostały przeprowadzone w ramach przygotowań i gotowości do stawienia czoła siłom hegemonii i arogancji dowodzonym przez Amerykę, Wielką Brytanię i wroga syjonistycznego”.

Poniżej znajdują się zdjęcia opublikowane przez jemeńskie media dokumentujące te manewry. [2]


[1] June 8, 2024.

[2] Telegram, June 10, 2024.