W następstwie inwazji Hamasu na południowy Izrael 7 października 2023 r. reżim irański i jego rzecznicy rozpoczęli kampanię medialną mającą na celu rekrutację ochotników spośród ludności cywilnej Iranu do walki z Izraelem. W niniejszym raporcie przedstawiono niektóre kampanie prowadzone przez reżim irański:

Irański urząd ds. radia i telewizji do widzów: Zarejestruj się na wysłanie do Palestyny, żeby walczyć z reżimem syjonistycznym

14 października 2023 r. irański portal informacyjny Chabar Online poinformował, że urząd nadawczy irańskiego reżimu emitował pasek informacyjny podczas programów, wzywając widzów do zarejestrowania się i zadeklarowania gotowości wysłania do Palestyny ​​w celu walki z Izraelem.

Wiadomość na pasku brzmiała: „1 373 720 [Irańczyków] uwielbia walczyć z Izraelem [i już się zarejestrowało]. Wyślij swoje imię i nazwisko pod numer [numer telefonu] 3000212, by zarejestrować się [również] w celu wzięcia udziału w tej inicjatywie. Uwaga: powyższa liczba zarejestrowanych jest aktualna na dzień 15 października”.

W wiadomości dodano: „Tylko ja mogę cię pokonać” – zdanie to rozsławił dowódca Siły Kuds IRGC Kassem Solejmani, który skierował je do ówczesnego prezydenta USA Trumpa. Solejmani został zabity w styczniu 2020 r. przez USA [1]

Zrzut z ekranu przedstawiający pasek informacyjny irańskiego nadawcy wzywającego widzów do zapisania się do walki z reżimem syjonistycznym. Źródło: Khabar Online (Iran), 14 października 2023 r.

Internetowa kampania rekrutacyjna dla irańskich ochotników do walki z Izraelem: AlAqsaStorm .com/Aqsa

Strona internetowa Alaqsastorm/aqsa rozpoczęła oficjalną kampanię rekrutacyjną dla irańskich ochotników, aby zarejestrowali się w celu wysłania do walki z reżimem syjonistycznym w Palestynie, a także namawiali innych, by również się zarejestrowali. Na stronie internetowej, która w chwili pisania tego tekstu jest nadal aktywna, można przeczytać:

„Burza Al-Aksa

Alaqsastorm.com/aqsa

Liczba zwolenników: 2 284 031

Liczba [Irańczyków], którzy ogłosili, że chcą zostać wysłani na terytoria okupowane.

Kliknij powyższy przycisk i oświadcz, że jesteś gotowy na wysłanie na terytoria okupowane w celu wsparcia uzasadnionej obrony uciskanego narodu palestyńskiego.

Twoja rola polega na zaproszeniu znajomego [do przyłączenia się].

Dodaj odpowiedź

Numer telefonu

Miasto

Imię i nazwisko

Proszę wybrać prowincję zamieszkania

Co robisz, by wesprzeć naród palestyński?” [2]

Formularz rejestracyjny na Alaqsastorm.com/aqsa.

Agencja informacyjna Fars: Demonstranci mówią reżimowi, by przygotował się do wysłania irańskich ochotników do Palestyny ​​w celu walki

Irańska agencja informacyjna Fars, która jest powiązana z IRGC, poinformowała 13 października 2023 r., że podczas demonstracji wezwano przedstawicieli irańskiego reżimu, by poczynili przygotowania do wysłania irańskich ochotników do walki z reżimem syjonistycznym w Palestynie. Poniżej tłumaczenie doniesienia:

„Dziś po południu [13 października 2023 r.] w kilku miastach islamskiego Iranu odbyły się duże wiece przeciwko zbrodniom syjonistycznym, a uczestnicy [pokazali], że mają dość działań syjonistów.

Uczestnicy wezwali oficjeli, by poczynili przygotowania i wysłali ich do Palestyny ​​w celu walki z syjonistami, i przedstawili podpisane petycje.

W tym kontekście wielu czytelników Agencji Informacyjnej Fars wezwało pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych i rządu do przygotowania planu wysłania ich do Palestyny ​​w ramach tej kampanii.

Teksty jednej z kampanii ‘wysłania armii ochotników do walki z syjonizmem w Palestynie’ głosiły, że w bardzo krótkim czasie ponad 1000 osób wyraziło swoje poparcie: ‘W związku z rozpoczęciem lądowej operacji obronnej Powódź Al-Aksa dokonanej przez Hamas przeciwko chciwym syjonistom, czemu gratulują wszyscy poszukujący wolności na świecie, wzywamy władze [irańskie], by zgodziły się na wysłanie młodych ochotników do walki z diabłami na ziemi’”. (Każdy zainteresowany wsparciem kampanii może to zrobić tutaj.)

Źródło: Farsnews.ir/my/c/220618

„Organizator jednej z kampanii, która wzywała do zapewnienia możliwości wysłania [Irańczyków] do Palestyny, wierzy, że duża liczba młodzieży z islamskiego Iranu ogłosi, że jest gotowa [do walki z Izraelem], w oparciu o ich masową obecność na dzisiejszym [październikowym 13] wiecu i podczas dodatkowych wieców przeciwko reżimowi syjonistycznemu, jeśli zostaną podjęte środki dotyczące obecności ochotników [w Palestynie].” [3]


[1] Khabar Online (Iran), October 14, 2023.

[2] Alaqsastorm.com/aqsa, accessed October 16, 2023.

[3] Fars News Agency (Iran), October 13, 2023.