Poniższy klip jest kompilacją wideo, które były opublikowane we wrześniu 2019 r. przez Feeneeq Internet TV (Jordania) i przedstawiały jordańskiego profesora fizyki, Hiszama Ghassiba, dyskutującego o syjonizmie, Izraelu i Żydach. W wideo z 7 września z wykładu w Jordańskim Towarzystwie Filozoficznym, Ghassib powiedział, że pojęcie narodu żydowskiego jest mitem i stanowczo zniechęcał swoich kolegów do szanowania i bronienia judaizmu jako religii. Ghassib powiedział, że judaizm, Talmud i Tora są „prymitywne” i „nikczemne”, i że syjonizm znacjonalizował je i zamienił w nowoczesną faszystowską ideologię. Powiedział, że „globalne żydostwo” jest bardzo potężne, ponieważ kontroluje międzynarodowy system bankowy, co, jak powiedział, robi od Średniowiecza. W wideo z 10 września z wykładu w Klubie Socjalistycznej Myśli, Ghassib powiedział, że poparłby Hezbollah w jego walce przeciwko Izraelowi, Ameryce i „petro-reakcjonistom” mimo jego religijnego nastawienia, ponieważ „jego kompas wskazuje we właściwym kierunku”. Chwalił przywódcę Hezbollahu Hassana Nasrallaha za „działanie w sposób humanitarny” i za, według Ghassiba, atakowanie tylko militarnych celów w Izraelu. Ghassib urodził się w Ammanie i studiował w Leeds University w Wielkiej Brytanii. Poprzednio był rektorem Uniwersytetu Technologii im. Księżnej Sumaja w Ammanie i otrzymał dwie narodowe nagrody w dziedzinie kultury.

Poniżej podajemy fragmenty:

Aby zobaczyć klip z jordańskim profesorem Hiszamem Ghassibem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

7 września 2019 – „Akceptowanie syjonistycznego tworu oznacza akceptowanie mitu o narodzie żydowskim, to jest mit”

Hiszam Ghassib: Akceptowanie syjonistycznego tworu oznacza akceptowanie mitu o narodzie żydowskim. To jest mit. Wie to każdy, kto studiuje historię.

[…]

Inny profesor: Traktujemy judaizm jako religię z wysokim szacunkiem. Jest taki jak inne religie.

Hiszam Ghassib: Mów za siebie…

Inny profesor: Mówię o judaizmie jako religii. Naszą zasadą jest, że szanujemy innych. Naszym problemem jest, że ci ludzie okupują Palestynę. Założyciele syjonizmu… Może ci ludzie byli tego nieświadomi. Byli ateistami. Herzl był ateistą.

[…]

„Wszystkie nikczemne powiedzenia żydowskiej religii… To jest nikczemna religia, nie broń jej”  

Hiszam Ghassib: Wszystkie nikczemne powiedzenia żydowskiej religii… To jest nikczemna religia. Nie broń jej. Nie traktujemy tej religii z wysokim szacunkiem. Nie robimy tego. To jest nikczemna religia – bardzo nikczemna!

Inny profesor: Jest nikczemna dla innych…

Hiszam Ghassib: Co masz na myśli przez „dla innych”? Czytałeś Torę?

Inny profesor: Tak, czytałem. [Jest nikczemna] dla gojów…

Hiszam Ghassib: To przeczytaj Torę… Raczej, przeczytaj Talmud. I samą Torę. Czytałem Torę ze szczegółami. To jest nikczemna religia. Jest bardzo nikczemna. Nie mogę powiedzieć, na przykład, że buddyzm jest nikczemną religią. Nie jestem buddystą, ale jeśli chcesz powiedzieć, że traktujemy buddyzm z wielkim szacunkiem, to w porządku. Ale tak nie jest w sprawie żydowskiej religii. Judaizm jest prymitywną religią. Syjonizm znacjonalizował go i zamienił w nowoczesną ideologię faszystowską.

[…]

„Tak, globalne żydostwo jest bardzo potężne, nikt nie może temu zaprzeczyć, Hitler o tym mówił”  

Jeśli chodzi o siłę Żydów… Tak, globalne żydostwo jest bardzo potężne. Nikt nie może temu zaprzeczyć. Hitler mówił o tym. Historycznie mówiąc, siła Żydów wypływa z ich kontroli nad bankami. Wielu ludzi, którzy kontrolują międzynarodowe banki… Banki rządzą światem. Świat jest rządzony przez kapitał w bankach. Międzynarodowe banki kontrolują świat, a Żydzi odgrywają główną rolę w tych bankach, tak jak to robili od Średniowiecza. W Średniowieczu sektor finansowy był pod kontrolą Żydów.

[…]

10 września 2019 – „Jestem gotów połączyć ręce z Hezbollahem, ponieważ walczy z izraelskimi i amerykańskimi wrogami”

Hiszam Ghassib: Jestem gotów połączyć ręce z Hezbollahem, ponieważ walczy z izraelskimi i amerykańskimi wrogami. Wolę to niż połączenie rąk z kimś, kto twierdzi, że jest świecki, ale znormalizował stosunki ze syjonistycznym wrogiem. Takie to proste. Widzę zachowanie Hezbollahu, także zachowanie sekciarskie. Walczył, by pokonać takfiris.

Kompas Hezbollahu wskazuje we właściwym kierunku. Jest wrogiem syjonistycznego wroga, a potem Amerykanów i petro-reakcjonistów, tak samo jak my jesteśmy ich wrogami.

[…]

Jeśli spojrzysz obiektywnie, to on zachował się w sposób humanitarny. Popatrz, jak Hassan Nasrallah brał odwet. Izraelczycy chcieli zabić cywilów w Dahieh swoimi dronami, ale Nasrallah odpowiedział przez atak na armię. Odmówił atakowania cywilów. On działa w sposób humanitarny.