Szejk Raed Salah, przywódca Ruchu Islamskiego w Izraelu, powiedział w piątkowym kazaniu z 2 lutego 2024 r. opublikowanym na Mawteni48, że świat musi przygotować się na „dzień po w Ameryce”. Powiedział, że Ameryka się zestarzała, że ​​jest na skraju emerytury i wkrótce zostanie umieszczona w domu opieki. Salah zacytował hadis, według którego muzułmanie przejmą „biały dom” i stwierdził, że odnosi się on do przejęcia przez islam Białego Domu w Waszyngtonie. Kontynuował, że „przyszły” kalifat rozprzestrzeni islam w każdym domu na każdym kontynencie świata, łącznie z Ameryką. Salah oświadczył, że islam podbije Rzym, który symbolizuje całą Europę, poprzez da’wa i powiedział: „Dzięki swojej sprawiedliwości i miłosierdziu islam wkroczy do Rzymu”.

Raed Salah odsiedział 16 miesięcy więzienia za podżeganie do terroryzmu i przynależność do zdelegalizowanego Północnego Oddziału Ruchu Islamskiego. Został zwolniony w grudniu 2021 r.

Aby zobaczyć klip przedstawiający izraelskiego przywódcę islamistycznego Raeda Salaha, kliknij tutaj:

 „A co z „dniem po” w Ameryce – kiedy Ameryka przestanie odgrywać swoją rolę? Jest na skraju przejścia na emeryturę”

Raed Salah: Politycy, którzy pytają o „dzień po” w Gazie, zapomnieli zadać sobie pytanie o „dzień po” w Ameryce – nie tylko w Gazie. A co z „dniem po” w Ameryce – kiedy Ameryka skończy odgrywać swoją rolę? Ameryka się zestarzała. Jest na skraju emerytury. Wkrótce zostanie umieszczona w domu opieki.

[…]

„Prorok Mahomet powiedział, że mała armia muzułmanów podbije Biały Dom [;] islam wejdzie do każdego domu na każdym kontynencie”

Prorok Mahomet powiedział: „Mała armia muzułmanów podbije biały dom, dom Kisara [perskiego władcy]”.

[…]

Od czasów Adama do dnia dzisiejszego – jest rok 2024 – nie słyszeliśmy o żadnym domu, który zostałby zbudowany i nazwany „Białym Domem”, z wyjątkiem „Białego Domu” w Waszyngtonie.

[…]

Być może ten hadis jest wyraźnym dowodem na to, że przyszły kalifat [który pójdzie] drogami proroków doprowadzi do szerzenia się islamu, a islam wejdzie do każdego domu na każdym kontynencie bez wyjątku, łącznie z każdym domem w Ameryce.

[…]

Prorok Mahomet powiedział: „Miasto Herakliusz zostanie zdobyte jako pierwsze”. Herakliusz oznacza miasto Konstantynopol, które obecnie nazywa się Stambuł. Połowa tej przepowiedni już się wypełniła – podbój Konstantynopola. Druga część tej samej przepowiedni jeszcze się nie wypełniła – podbój Rzymu przez da’wa. Współcześni uczeni muzułmańscy powiedzieli, że Rzym zostanie podbity przez da’wa. Dzięki swej sprawiedliwości i miłosierdziu islam wkroczy do Rzymu. „Rzym” nie oznacza konkretnego położenia geograficznego. Nie. Rzym symbolizuje Europę.