W Internecie zamieszczono liczne wideo, pokazujące protesty w listopadzie 2019 r. w Iranie w następstwie podniesienia cen paliw. Protestujący skandowali na ulicach „Śmierć dla ciebie, Chamenei!”, „Śmierć dyktatorowi! i „O, Szachu Iranu, wróć do Iranu!” Ludzie palili także portrety Chameneiego, palili policyjne budynki i pojazdy, i przeciwstawiali się oddziałom prewencyjnym policji, w niektórych wypadkach przez rzucanie w nich kamieniami i przeklinanie ich. W jednym z wideo mężczyzna krzyczał do oficera policji: „Panie, czy nie jesteś z narodem?” W innym kobieta stała na moście i przeklinała najwyższego przywódcę, Chameneiego, imama Chomeiniego i rząd irański, a ludzie ją oklaskiwali.

Aby zobaczyć klip z protestami w Iranie w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Panie, czy nie jesteś z narodem? Panie! Panie policjancie! Czy nie jesteś z narodem, bracie?”

Demonstrant: Panie, czy nie jesteś z narodem? Panie! Panie policjancie! Czy nie jesteś z narodem, bracie? Po co tu przychodzisz?

Demonstranci: Hańba wam! Hańba wam!

[…]

Demonstrant 1: Nie bić! Nie bić! Nie bić!

Demonstrant 2: Wy alfonsy… Będę p*** twoja matkę… Bić tych alfonsów.

[…]

„To jest posterunek policji drogowej w Karadż… Posterunek został podpalony… Jest strzelanina i ludzie nadal stoją przed posterunkiem”  

Irańczyk: Jesteśmy w Tabriz. Pali się autobus policyjny.

[…]

Demonstrant: To jest posterunek policji drogowej w Karadż. Protestujemy przeciwko podwyżce cen paliw. Posterunek został podpalony i samochody na parkingu też się palą. Jest strzelanina, a ludzie nadal stoją przed posterunkiem. Wszyscy są nadal tutaj.

[…]

Duże plakaty irańskiego najwyższego przywódcy, Alego Chameneiego, płoną

Demonstrant 1: Jak cudownie! Przywódca płonie!

Radość ze strony tłumu

Demonstrant 2: Ty ch…

Demonstrant 3: Śmierć dyktatorowi!

Demonstranci: Śmierć dyktatorowi! Śmierć dyktatorowi!

[…]

„Nie Gaza, nie Liban!”

Demonstranci: O Szachu Iranu, wróć do Iranu! O Szachu Iranu, wróć do Iranu!

Demonstrant: Nie Gaza, nie Liban!

[…]

„Chcę krzyczeć! Wstrzymywałam to przez 40 lat! Mój ojciec codziennie czeka na zwłoki swojego syna! Bądź przeklęty Chamenei!”

Irańska kobieta, stojąc na moście nad zatrzymanym ruchem samochodwowym, wymachuje w powietrzu hidżabem: ”Śmierć ci, Chamenei! Niech będzie przeklety jego brudny reżim!

[…]

Bądź przeklęty ty i twoja Republika! Bądź przeklęty, Chamenei! Poświęcaliśmy męczenników! Dałam mojego ukochanego brata i nadal czekam na jego ciało!

Irańska kobieta filmująca kobietę na moście: Jesteś odważna! Dobrze powiedziane!

Irańska kobieta na moście: Chcę krzyczeć! Wstrzymywałam to przez 40 lat! Mój ojciec codziennie czeka na zwłoki swojego syna! Bądź przeklęty Chamenei!

Irańska kobieta filmująca kobietę na moście: Dobrze powiedziane!

Wiwaty z tłumu pod mostem

Irańska kobieta na moście: Bądź przeklęty, Chomeini! Obyś nigdy nie zaznał spoczynku!

[…]

„Nie mamy pieniędzy ani paliwa, do diabła z Palestyną!”

Demonstranci: Nie mamy pieniędzy ani paliwa, do diabła z Palestyną! Nie mamy pieniędzy ani paliwa, do diabła z Palestyną! Nie mamy pieniędzy ani paliwa, do diabła z Palestyną!

[…]

Zdjęcia irańskich sił strzelających do demonstrantów  

[…]