W ostatnich miesiącach reżim iracki oficjalnie zaaprobował neonazistowskie strony internetowe i zezwolił im na działanie pod swoimi auspicjami. W połowie listopada 2010 r. strona internetowa Stowarzyszenia Badania Nazizmu w Iranie, irannazi.ir, która jest oficjalną domeną irańską i stwierdza na szczycie swojej strony tytułowej, że „działa zgodnie z prawami Islamskiej Republiki Iranu i jest pod nadzorem cyfrowej grupy roboczej w Ministerstwie Kultury i Przewodnictwa Islamskiej Republiki Iranu”, jest ponownie dostępna. Strona ta została uprzednio zablokowana 9 września 2010 r. po jej otwarciu 22 sierpnia. Stowarzyszenie Badań Nazizmu w Iranie twierdzi także na tej stronie, której użytkownicy muszą zarejestrować się, żeby obejrzeć jej treść, że działalność strony jest akademicka, naukowa i historyczna; jednak krytyczne wobec reżimu w Iranie kręgi twierdzą, że zachęca ona do szerzenia ideologii nazistowskiej i doktryny Adolfa Hitlera.

5 sierpnia 2010 r. irańska agencja informacyjna Fars poinformowała o otwarciu nowej strony internetowej negacjonistów Holocaustu, holocartoons.com. Jest to strona Instytutu Kulturalnego Kharkiz, prowadzonego przez Studencki Basidż, przedstawicielstwo oficjalnej organizacji paramilitarnej Basidż, na państwowym Uniwersytecie Nauki i Technologii. Holocartoons.com przedstawia ilustrowaną e-ksiażkę, dostępną po angielsku, arabsku i w Farsi, która daje irański punkt widzenia na narrację Holocaustu, według którego syjoniści – przedstawieni na obrazkach jako robaki przepisujące księgi historyczne, żeby pasowały do ich spisków – wymyślili Holocaust, żeby eksploatować Zachód i ukraść ziemię palestyńską.

E-książka holocartoons.com utrzymuje, że syjoniści manipulują międzynarodową sceną polityczną, włącznie z przemysłem filmowym, w celu wpojenia swoich kłamstw w międzynarodową świadomość i niedopuszczenia do jakiejkolwiek debaty, która mogłaby zakwestionować prawdziwość ich narracji.

Irannnazi.ir – strona internetowa Stowarzyszenia Badań Nazizmu w Iranie

Proklamowane cele stronyBanner irannazi.ir– żołnierze Trzeciej Rzeszy, nagłówek “Stowarzyszenie Badań Nazizmu w Iranie”, flaga nazistowska i Hitler

Oświadczenie na irannnazi.ir, przypisane “Najwyższemu Zarządowi o Nazizmie w Iranie”, stwierdza: „Pomoc Boga i duch Adolfa Hitlera zawsze będą z nami. Wszyscy jesteśmy żołnierzami nazizmu i funkcjonariusze tego zarządu nie są tu żadnym wyjątkiem”. Następnie czytamy: „Wszyscy funkcjonariusze muszą znajdować się pod najwyższym zarządzaniem i wykonywać swoje obowiązki z pełną siłą. Wszyscy funkcjonariusze mają obowiązek informowania kierownictwa o swoich wszystkich działaniach co 20 dni”.

Ogłoszenie na stronie, datowane 14 listopada, stwierdza, że celem strony jest “ujawnianie informacji i plotek, które elementy globalnego syjonizmu przez dziesięciolecia wymyślały o drugiej wojnie światowej [i rozgłaszały] przez swoje media i Hollywood oraz publikowanie i ujawnianie kłamstwa o ‘Holokauście’, które było wykorzystywane na rzecz interesów syjonistycznych. To stowarzyszenie deklaruje opozycję wobec tych plotek, włącznie z Holocaustem”.

Po krytyce irannazi,ir, która pojawiła się w wielu mediach irańskich, administracja strony stwierdziła w informacji z 20 listopada, że celem strony jest dyskusja i wymiana informacji o kwestiach historycznych dotyczących drugiej wojny światowej i Hitlera. Administracja dodała, że materiały podżegające opublikowane na stronie będą usuwane, a każdy użytkownik publikujący taki materiał, będzie blokowany.

Struktura strony

21 listopada 2010 r. relacja na stronie internetowej roozonline.com, która działa spoza granic Iranu, zanotowała, że 300 zarejestrowanych aktywistów irannazi.ir opublikowało ponad 2300 tekstów oraz że strona ma pięć forów [1] . Jedno forum jest poświecone działalności Stowarzyszenia Badań Nazizmu. Drugie forum, „Trzecia Rzesza” to kanały dyskusyjne („czaty”) zajmujące się nazizmem, nazistowską ideologią oraz osobowością, ideałami i przemówieniami Hitlera wraz z dyskusjami o jego testamencie i wyjątkowych przymiotach, z jego fotografiami i drzewem genealogicznym. Także na tym forum odbywają się dyskusje o historii Trzeciej Rzeszy i znanych postaci z tego okresu.

Trzecie forum, “Druga wojna światowa”. zajmuje się zdarzeniami wojny, siłami zbrojnymi Niemiec nazistowskich, Holocaustem, syjonizmem i jest poświęcona walce przeciwko syjonizmowi i odrzuceniu Holocaustu. Czwarte forum zawiera dyskusje o starożytnym Iranie, sztuce i nauce oraz myśli filozoficznej i militarnej, podczas gdy piąte forum, „Niemcy”, skupia się na historii, języku i kulturze Niemiec.

Wpisy użytkowników na forach irannazi.ir

Użytkownik „General Rommel,” który dołączył w listopadzie 2010 r. napisał: „Ja, Sasanid [2] , zwolennik Narodowego Socjalizmu w Iranie i żołnierz Rzeszy, mam nadzieję na zwycięstwo nazizmu w podboju świata”. W odpowiedzi otrzymał poparcie od „soldat nazi”: „Pozdrawiam cię, mój drogi, jestem szczęśliwy, że drogi towarzysz, taki jak ty, jest na tej stronie; w nadziei na dalszą współpracę, twój, soldat nazi”.

Użytkownik „i.n.s.p.m.”, który dołączył w sierpniu 2010 r. napisał: “Pozdrowienia! 18 września [2010 r.] nasi bracia idący drogą Niemców odbędą wielki marsz w Berlinie. Ten marsz będzie jednym z największych neonazistowskich [marszy] od końca wojny. Podobnie, spodziewane są starcia z policją i ekstremistycznymi syjonistami…” i.n.s.p.m. dodał następujące zdjęcia do swojego postu:„Chrisredfield,” członek od listopada 2010, umieścił przetłumaczony na farsi testament Hitlera wraz z następującymi zdjęciami:Członek „Dariusz” rozpoczął swój wpis tym obrazem:


Administratorzy strony: mówcie “syjoniści”, nie zaś “Żydzi”, żeby uniknąć kłopotów

18 listopada irańska strona internetowa Tabnak, która jest krytyczna wobec rządu irańskiego i jest stowarzyszona z sekretarzem Expediency Council Mohsenem Rezaiem, skrytykowała aprobatę reżimu dla irannazi.ir. Tabnak powiedział, że mimo twierdzeń tej strony, iż jej działalność jest „akademicka, naukowa i historyczna… działa na rzecz szerzenia ideologii i kultury nazizmu i pierze mózgi swoim użytkownikom w sprawie ekstremistycznych i rasistowskich przekonań nazizmu i Hitlera”.

Tabnak poinformował także, że Stowarzyszenie Badań Nazizmu w Iranie stwierdziło, iż zablokowania irannazi.ir było spowodowane tym, że obraziła ona żydowską mniejszość w Iranie. „Bowiem Żydzi zawsze używają swoich wpływów i siły dla własnej korzyści – dodało stowarzyszenie – i my nie byliśmy żadnym wyjątkiem”. Stowarzyszenie zalecało użytkownikom irannazi.ir „używanie słowa ‘Żydzi’ tak mało, jak to możliwe, i zastąpienie go słowem ‘syjoniści’, żeby uniknąć problemów w przyszłości”.

Tabnak zanotował: “Ta ekstremistyczna strona internetowa, która skupia się wyłącznie na szerzeniu faszystowskiej ideologii Hitlera, została raz zablokowana i [teraz] blokada została zdjęta. Czy znaczy to, że działalność tej grupy ekstremistycznej ma poparcie przedstawicieli [władz]?” [3]

Kto w rządzie irańskim autoryzował irannnazi.ir?

Rooz relacjonował, że funkcjonariuszem, który zaaprobował zdjęcie blokady z irannazi.ir, był Mohammad Ali Ramin, wiceminister nadzoru medialnego w irańskim Ministerstwie Kultury i Islamskiego Przewodnictwa – który „sam jest osobą o wyraźnie pro-nazistowskich sympatiach”. Rooz stwierdza, że Ramin „przechwalał się, iż współpracował z grupami neonazistowskimi w Niemczech, kiedy był tam studentem i potem”, a ponadto, że w dodatku do funkcji sekretarza generalnego Światowej Fundacji Holocaustu Ramin jest także „wiodącym funkcjonariuszem, doradzającym [irańskiemu prezydentowi] Mahmoudowi Ahmadineżadowi w sprawach związanych z negacją Holocaustu, którą ten ostatni propaguje” [4] .

Ramin, znany negacjonista Holocaustu, oznajmił kiedyś, że Hitler był Żydem [5] , a niedawno powiedział także, że reżim irański powinien zaoferować Żydom azyl polityczny i ostrzec ich, że istnienie Izraela jest spiskiem brytyjsko-amerykańskim, który zagraża ich istnieniu [6] .

W reakcji na krytykę Tabkanu irańskie Ministerstwo Kultury i Przewodnictwa Islamskiego zaprzeczyło jakiemukolwiek udziałowi w rejestrowaniu stron internetowych w Iranie [7] .

Irańska e-książka: Holocaust – Syjonistyczne kłamstwo, żeby okupować Palestynę, szantażować świat arabski
Karykatury w e-książce z holocartoons.com

Karykatury zawarte w e-książce holocartoons.com przedstawiają Żydów zgodnie z nazistowskimi stereotypami, jako czcicieli złotego cielca oszustwa lub świni. Szydząc z narracji Holocaustu, piszą na przykład: „Pewnego dnia, kiedy Hitler zbudził się, postanowił udusić sześć milionów Żydów. Ale niestety, w całej Europie było tylko 5,4 miliona Żydów. Dlatego Hitler wezwał pozostałych 600 tysięcy do Europy”. Książka dodaje, że później 12 milionów Żydów twierdziło, iż są potomkami ofiar.

W innym miejscu stwierdza: “Podczas wojny nie było dosyć paliwa, żeby spalić uduszonych Żydów. Dlatego naziści zmusili Żydów, których jeszcze nie udusili, żeby dmuchali na zwłoki przez cały dzień [żeby] dobrze paliły się”.

Książka zawiera “forum” z pytaniami i odpowiedziami o Holocauście, takimi jak: “Czy Holocaust zdarzył się podczas drugiej wojny światowej? Nie. Najpierw sześć milionów Żydów zmarło z powodu głodu i nędzy podczas pierwszej wojny światowej, ale ponieważ nikt nie zauważył tych sześciu milionów Żydów, postanowili pozwolić się udusić przez nazistów podczas drugiej wojny światowej”.

Tekst stwierdza następnie: “Żydowscy artyści odbudowali szereg komór gazowych i [krematoriów] w innych częściach świata, posługując się swoją mocą umysłu i wyobraźni…”

Muzyka z „Różowej Pantery”

Książce towarzyszy melodia z karykatur Różowej Pantery i jest ona poświęcona “wszystkim zabitym pod pretekstem Holocaustu”. Opisuje historię ludzkości ze syjonistycznej perspektywy jako podzieloną na trzy epoki: pre-„Holo”, „Holo” i post-„Holo”.

Strona tytułowa książki przedstawia karykaturę dwóch Żydów uzbrojonych w noże, trzymających transparent z napisem „Holocaust”; Dwa kije transparentu mają na szczycie głowy Arabów; jest tam także jeszcze jeden Żyd, rysujący kredą kontury ciał rzekomych ofiar Holocaustu:Książka powtarza twierdzenie reżimu irańskiego, że syjoniści nie są prawdziwymi Żydami i że kłamiąc o Holocauście “usprawiedliwiają okupację Palestyny, jak również wiele innych zbrodni, jakie popełniali przez lata”.

Maziar Bijani, jeden z ilustratorów książki, powiedział w wywiadzie dla irańskiej agencji informacyjnej Fars, że stronę odwiedza dziennie 2 do 3 tysięcy ludzi z 50 krajów i że od otwarcia [do momentu pisania niniejszego] miała 140 tysięcy otwarć. Dodał, że inne islamskie strony internetowe nazywają holocartoons.com reakcją na strony internetowe, które obrażają Proroka Mahometa i które teraz muszą zapłacić cenę za wojnę karykatur, którą rozpoczęli przeciwko islamowi [8] .

Syjoniści szantażują Zachód kłamstwami o Holocauście
Holocaust – środek syjonistów do zbierania zyskówFilmowanie sfałszowanych scen z Holocaustu


Wykorzystywanie mediów do uwieczniania mitu o HolocauścieSyjoniści kneblują każdego, kto odważa się kwestionować faktyczność Holocaustu


Holocaust wykorzystywany do okupowania Palestyny
[1] Roozonline.com, 21 listopada 2010

[2] Członek starożytnej dynastii perskich Sasanidów.

[3] Tabnak (Iran), 18 listopada 2010.

[4] Roozonline.com, 21 listopada 2010.

[5] Patrz MEMRI Special Dispatch No. 1408, „Mohammad Ali Ramin, Advisor to Iranian President Ahmadinejad: 'Hitler Was Jewish,'” January 3, 2007, http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/1993.htm

[6] Patrz MEMRI Seria Badań I Analiz – Nr 642 – 28 października 2010

Nowa postawa w kręgu Ahmadineżada: Żydzi są ofiarami spisku zachodnio-syjonistycznego, który grozi ich tożsamości religijnej i samemu ich istnieniu

[7] Tabnak, Iran, 20 listopada 2010.

[8] Fars (Iran), 15 sierpnia 2010.