9 stycznia 2019 r. irański najwyższy przywódca Ali Chamenei wygłosił przemówienie, które nadała Ofogh TV (Iran). Powiedział, że pewni amerykańscy politycy udają, że są szaleni, ale w rzeczywistości są „pierwszej klasy idiotami” i błaznami. Wyjaśnił, że ruch narodu irańskiego przeraża ciemiężące mocarstwa i międzynarodowe korporacje, które wysysają krew ludzi i powiedział, że obietnice i groźby Zachodu są bez znaczenia. Chamenei powiedział, że Amerykanów spotka bezprecedensowa klęska i że Ameryka i Zachód sięgną samego dna, jak to zrobił Saddam Husajn. Tłum słuchający przemówienia krzyczał: „Allah Akbar!… Śmierć tym, którzy sprzeciwiają się rządom Prawoznawcy!  Śmierć Ameryce! Śmierć Anglii! Śmierć hipokrytom i niewiernym! Śmierć Izraelowi!”

Aby zobaczyć ten klip z Alim Chameneim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Zobaczcie sami, które kraje i narody skandują ’Śmierć Ameryce’ – to jest bezprecedensowe”  

Ali Chamenei: Pewni amerykańscy politycy udają, że są szaleni. Ja, oczywiście, nie akceptuje tego, ale w rzeczywistości są pierwszej klasy idiotami.

[…]

Odnosiliśmy sukcesy przez ostatnie 40 lat. Zobaczcie sami, które kraje i narody skandują „Śmierć Ameryce”. To jest bezprecedensowe. Wielki ruch irańskiego narodu przeraża ich. Przeraża materialistyczne i ciemiężące mocarstwa. Przeraża międzynarodowe korporacje, które wysysają krew ludzi. Widzą, że doszli do końca drogi.

[…]

Czasami mówią jak błazny. Żeby szydzić z nas, amerykańscy politycy mówią, że Iran powinien uczyć się [o] prawach człowieka od Arabii Saudyjskiej. Co można powiedzieć o takich ludziach poza tym, że są błaznami? Czy pasuje do nich jakikolwiek inny tytuł? Oświadczenia, groźby, obietnice i podpisy takich ludzi są bez znaczenia.

„Nasi wrogowie w Ameryce, Europie i Zachód, który działa przeciwko nam, także sięgnie samego dna, a Republika Islamska pozostanie”  

[…]

Amerykanie mówią także radośnie, że sankcje przeciwko irańskiemu narodowi są historycznie bezprecedensowe. Tak, są historycznie bezprecedensowe i, inshallah, klęska, jaka spotka Amerykanów w tej sprawie również będzie historycznie bezprecedensowa.

[…]

Saddam został ostatecznie zniszczony i sięgnął samego dna, podczas gdy Republika Islamska kwitła. Nasi wrogowie w Ameryce, Europie i Zachód, który działa przeciwko nam, także sięgnie samego dna, a Republika Islamska pozostanie.

Tłum: Allah Akbar! Allah Akbar! Allah Akbar! Chamenei jest przywódcą! Śmierć tym, którzy sprzeciwiają się rządom Prawoznawcy! Śmierć Ameryce! Śmierć Anglii! Śmierć hipokrytom i niewiernym! Śmierć Izraelowi!