8 października 2023 r. prezenter irańskiej telewizji, Mohammad Reza Bagheri, powiedział w swoim porannym programie, że nie należy okazywać miłosierdzia izraelskim kobietom i starszym paniom, które zostały ranne lub zabite podczas inwazji Hamasu na południowy Izrael, i dodał: „Do diabła z nimi!” Powiedział, że ci ludzie są agresorami i że masakra Izraelczyków dokonana przez Hamas jest legalna.

10 października tuba irańskiego reżimu, gazeta „Kayhan”, opublikowała artykuł redakcyjny uzasadniający brutalność palestyńskiej grupy oporu Hamas, która jest irańskim pełnomocnikiem, wobec izraelskiej ludności cywilnej, twierdząc, że w Izraelu nie ma cywilów, że Izrael to jedna wielka baza wojskowa i że każdy, kto w nim mieszka, jest żołnierzem. W artykule redakcyjnym czytamy: „Nawet ich dzieci od najmłodszych lat są szkolone w obozach szkoleniowych, aby terroryzować naród palestyński”.

W niniejszym raporcie dokonamy przeglądu wezwań Iranu do usprawiedliwienia brutalnych czynów Hamasu i nieokazywania litości dla izraelskich kobiet i dzieci, które zostały zabite lub pojmane przez Hamas.

Irański prezenter porannego programu: Żadnej litości dla kobiet i starszych pań – do diabła z nimi! Izrael jest agresorem

Mohammad Reza Bagheri, prezenter programu telewizyjnego Kanału 3 (Iran), powiedział w porannym programie z 8 października 2023 r., że nie powinno być litości dla izraelskich kobiet lub „starszych kobiet” rannych lub zabitych podczas inwazji Hamasu na południowy Izrael. Powiedział: „Są ranne [lub] zabite? Do diabła z nimi!” Powiedział, że Izrael jest agresorem i porównał Izraelczyków rannych podczas inwazji do osoby, która zajęła cudzy dom i skarży się, że obłamała sobie paznokieć, gdy druga osoba próbuje go odebrać.

Tuba irańskiego reżimu: „Wszyscy syjoniści żyjący w okupowanej Palestynie są uzbrojonymi rabusiami – nawet ich dzieci są od najmłodszych lat szkolone w obozach szkoleniowych, aby terroryzować naród palestyński”

10 października 2023 r. tuba irańskiego reżimu, gazeta „Kayhan”, opublikowała artykuł redakcyjny stwierdzający: „[wspierane przez Iran] grupy oporu ogłosiły: ‘Chcieliśmy, aby wróg i jego osadnicy w sposób pokojowy opuścili nasze okupowane ziemie. Tak się nie stało, więc wojna jest jedyny sposób.’ Wszyscy syjoniści mieszkający w okupowanej Palestynie są uzbrojonymi rabusiami. Nawet ich dzieci od najmłodszych lat są szkolone w obozach szkoleniowych, aby terroryzować naród palestyński, i są narzędziem do ustanowienia fałszywego rządu i okupacji Palestyny. Izrael to jedna wielka [wojskowa] baza. Dlatego nikt, kto mieszka w tej bazie [tj. Izraelu] nie jest cywilem. To żołnierze, a w Izraelu nie ma czegoś takiego jak ‘cywil!’” [1]

 

[1] Kayhan (Iran), October 10, 2023.