Mohammad Reza Bagheri, prezenter programu telewizyjnego Kanału 3 (Iran), powiedział w porannym programie z 8 października 2023 r., że nie powinno być litości dla izraelskich kobiet lub „starszych pań” rannych lub zabitych podczas inwazji Hamasu na południowy Izrael. Powiedział: „Są ranni [lub] zabici? Do diabła z nimi!” Powiedział, że Izrael jest agresorem i porównał Izraelczyków rannych podczas inwazji do osoby, która zajęła cudzy dom i skarży się, że złamała sobie paznokieć, gdy druga osoba próbuje go odebrać. Podczas inwazji Hamasu na południowy Izrael 7 października 2023 r. zamordowano ponad 1200 Izraelczyków, tysiące zostało rannych, a ponad 100 wzięto do niewoli, w tym wiele dzieci i osób starszych .

Aby zobaczyć klip z udziałem prezentera irańskiej telewizji Mohammada Rezy Bagheriego, kliknij tutaj lub poniżej:

„Izraelczycy są agresorami… Okupowali Palestynę, a teraz są zdenerwowani, że są źle traktowani?”

Mohammed Reza Bagheri: Widziałem wiele izraelskich kont w mediach społecznościowych, które próbowały wzbudzić współczucie i zaangażować opinię publiczną na poziomie emocjonalnym, mówiąc: Spójrz, co stało się z tą kobietą tutaj, z tamtym dzieckiem tam, lub z tym Izraelczykiem, który został ranny…

Po pierwsze, Izraelczycy są agresorami. Wyobraźcie sobie, że ktoś pojawia się i zabiera wasz dom, a kiedy próbujecie go odebrać, ten sam człowiek skarży się, że złamał sobie paznokieć lub został ranny. Byli ranni? Do diabła z nimi ! Zostali zabici? Do diabła z nimi! Okupowali Palestynę i teraz są zdenerwowani, że są źle traktowani?

„Kobiety i starsze panie… wszystkie są częścią izraelsko-syjonistycznego grabieży ziemi, przestępczości i agresji… Okazanie miłosierdzia któremukolwiek z nich jest po prostu zdradą Palestyńczyków”

Jeśli chodzi o inne rzeczy, które mówią – całe to mówienie o kobietach i starszych paniach… Słuchajcie, nie ma takiego kraju jak „Izrael”. Zebrali się z różnych krajów, aby udać się i zamieszkać na okupowanych ziemiach. Udali się, aby zamieszkać w bazie wojskowej zwanej „Izrael”. Oni wszyscy są częścią izraelsko-syjonistycznego grabieży ziemi, zbrodni i agresji. Nie powinno być dla nich litości. Jak mówi nasza literatura: „Miłosierdzie dla ostrozębnego tygrysa jest zbrodnią wobec owiec”. Okazanie miłosierdzia któremukolwiek z nich jest po prostu zdradą Palestyńczyków.