Generał Hossein Dehghan, były irański minister obrony, a obecnie doradca ds. obrony irańskiego najwyższego przywódcy, Alego Chameneiego, powiedział 20 czerwca 2019 r. w wywiadzie dla irackiej Al-Nujaba TV, że Amerykanie są w pełni świadomi tego, że ich aktywa na Bliskim Wschodzie mogą być „unicestwione” przez pociski Iranu, jak również wiedzą, że wojna w regionie nie będzie „spacerem po parku”. Powiedział, że zachowanie prezydenta Trumpa i USA wskazuje, że obawiają się wybuchu wojny, ponieważ nie mogą zdobyć globalnego legalnego zatwierdzenia ani zebrać międzynarodowej koalicji do takiej wojny. Dodał, że w wypadku wojny w regionie Iran wykorzeni Izrael i całkowicie wymaże go z powierzchni Ziemi, a Ameryka znajdzie się „na śmietniku historii” Taka wojna nie zdarzy się, zakończył, z powodu tego, jaką potęgę posiada Iran.

Aby zobaczyć ten klip w MEMRI TV kliknij tutaj lub poniżej:

„Stało się jasne, że ważna” dla Amerykanów – ”jest ochrona życia ich żołnierzy”; „Wiedzą doskonale”, że ich bazy „są w zasięgu naszych pocisków” – które mogą je „całkowicie unicestwić”

Generał Hossein Dehghan: Stało się jasne, że ważna dla [Amerykanów] jest ochrona życia ich żołnierzy i wyposażenia w ich bazach w regionie.

Wiedzą doskonale, że większość tych baz jest w zasięgu naszych pocisków i że nasze pociski mogą całkowicie unicestwić te bazy. Rozważają to zanim nawet biorą pod uwagę życie i własność ich sojuszników.

„Trump dowiódł raz jeszcze, że jest jedynie agentem interesów swojej administracji, że wojna w tym regionie nie będzie spacerem po parku, że Stany Zjednoczone w żadnym razie nie są gotowe do wojny i że w pełni rozumieją, jak silny jest Iran.

[…]

Tym, co rozumiemy z zachowania Amerykanów, jest, że bardzo boją się wybuchu wojny w tym regionie. Nie są na to gotowi i nie mogą zebrać międzynarodowej koalicji, ponieważ nie ma rezolucji ONZ. Nie mają globalnej zgody prawnej na zrobienie tego.

[…]

„Płomień tej wojny przerzuci się natychmiast do Izraela; Izrael wie, że Iran wymaże ten twór i wyrwie z korzeniami jego istnienie”

Izrael zrozumiał, że ta wojna nie będzie spacerem po parku. Płomień tej wojny przerzuci się natychmiast do Izraela. Izrael wie, że Iran wymaże ten twór i wyrwie z korzeniami jego istnienie.

[…]

„Iran jest wystarczająco silny, by wejść w konfrontację” –”Osiągnąłby wielkie zwycięstwo, a Ameryka znalazłaby się na śmietniku historii” – Ponadto „nie byłoby dłużej Izraela na ziemi Palestyny, całkowicie wymazalibyśmy go z powierzchni Ziemi”

Moim osobistym zdanie, ta wojna nie odbędzie się – nie dlatego, że Ameryka nie chce wojny, ale ponieważ Iran jest wystarczająco silny, by wejść w konfrontację.

Iran osiągnąłby wielkie zwycięstwo, a Ameryka znalazłaby się na śmietniku historii.

Nie byłoby dłużej Izraela na ziemi Palestyny. Całkowicie wymazalibyśmy go z powierzchni Ziemi.