Bassam Al-Agha ze związku zawodowego „Al-Kuds” w Syrii przy palestyńskim Islamskim Dżihadzie powiedział w programie telewizyjnym Palestine Today TV (Gaza) z 21 sierpnia 2022 r., że Protokoły mędrców Syjonu powinny być częścią arabskich programów nauczania i że arabscy ​​uczniowie powinni dowiedzieć się o „celach i niebezpieczeństwie Żydów” oraz o tym „jak myślą Żydzi”. Cytował także wersety z Koranu o wrogości Żydów wobec muzułmanów i ludzkości, i krytykował Zachód za uznanie tego za mowę nienawiści.

Aby obejrzeć wideo funkcjonariusza Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, Bassama Al-Aghiego, kliknij tutaj lub poniżej:

Protokoły mędrców Syjonu powinny być uważane za „mową nienawiści przeciwko ludzkości”

Bassam Al-Agha: My, muzułmanie i Arabowie, inaczej rozumiemy zachodnie pojęcie mowy nienawiści. Allah powiedział: „Najsilniejszą wrogość wobec wierzących znajdziesz u Żydów i politeistów”. Czy to stanowi mowę nienawiści? To są słowa Allaha. Zachód rozumie to jako mowę nienawiści. Jako muzułmanin postrzegam to jako zasadę mojej wiary.

Żydzi są najbardziej wrogo nastawieni do wierzących i ludzi w ogóle. Przyznają to w Protokołach mędrców Syjonu, gdzie mówią: „Jesteśmy narodem wybranym przez Boga, a wszystkie inne narody muszą albo umrzeć, albo przekształcić się w niewolników Żydów”. [Żydzi] sami to mówią.

Dlaczego Protokoły mędrców Syjonu nie są uważane za mowę nienawiści przeciwko ludzkości, podczas gdy wersety Koranu, które wyjaśniają i demaskują historyczne zbrodnie Żydów, są uważane za mowę nienawiści?

[…]

Arabscy ​​uczniowie powinni dowiedzieć się o Protokołach mędrców Syjonu w ramach ich szkolnego programu nauczania

Protokoły mędrców Syjonu, które zostały opublikowane przez globalny syjonizm i które pokazały światu cele i niebezpieczeństwa Żydów oraz sposób, w jaki postrzegają ludzkość i świat – dlaczego ta książka nie jest włączona do programu i nauczana uczniom, żeby arabscy ​​uczniowie wiedzieli, jak myślą Żydzi?”