Funkcjonariusz Hamasu, Ali Baraka, powiedział w programie z 30 stycznia 2024 r. w telewizji Al-Manar [Liban-Hezbollah], że Palestyńczycy mogą wielokrotnie powtórzyć „Potop Al-Aksa” 7 października. Powiedział, że mudżahedini zaatakowali otoczenie Gazy 7 października, a „jutro” zaatakują Galileę, i dodał, że wtargną do Izraela „skąd się da”. Baraka powiedział, że 7 października „odwrócił sytuację”; Izrael nie spodziewał się ataku naziemnego, a gdy mudżahedini wdarli się szturmem, zaczął się on rozpadać. Powiedział: „Możemy ich pokonać. Świat się zmienił”.

Aby obejrzeć klip z funkcjonariuszem Hamasu, Alim Baraką, kliknij tutaj. 

„Możemy powtarzać 7 października wiele razy, ponieważ kiedy już szturmujesz, oni upadają; tak to działa w przypadku Izraela”

Ali Baraka: „Potop Al-Aksa” odwrócił sytuację. Po pierwsze, Izrael nie jest już w stanie chronić reżimów arabskich. Ameryka jest zajęta Chinami, Rosją i Ukrainą, więc przekazała Izraelowi ochronę swoich sojuszników. Ale pojawił się palestyński ruch oporu i odwrócił sytuację. Czasy się zmieniły. Nie wrócimy do tego, jak byliśmy przed 7 października. Izrael jest kruchy.

Możemy powtórzyć 7 października wiele razy, bo kiedy już szturmujesz, oni upadają. Tak to działa z Izraelem. Walczą z wami z daleka. Kiedy mudżahedini zaatakowali [Izrael], nie zrobili tego od razu. Po pierwsze, zestrzelili kamery na płotach, a następnie wysłali UAV w kierunku wież strażniczych, które aktywowały się w osiedlach w otoczeniu Gazy, a osadnicy i żołnierze udali się do schronów przeciwbombowych.

„Dzisiaj arabscy ​​bojownicy szturmują [na Izrael] skąd tylko mogą; możemy ich pokonać; świat się zmienił”

Nie spodziewali się ataku naziemnego, ponieważ nie mogli sobie wyobrazić, że jakikolwiek Arab odważyłby się ich zaatakować. Byli pewni siebie z powodu tego, jak pokonali armie arabskie. Ale dzisiaj wszystko się zmieniło. Dziś arabscy ​​bojownicy szturmują (…) Zaatakowali [otoczenie Gazy], a jutro zaatakują Galileę. Przyjdą szturmem, skąd tylko się da. Możemy ich pokonać. Świat się zmienił.