14 kwietnia 2019 r. Ibrahim Issa omawiał islamski terroryzm w monologu w swoim programie, który nadaje amerykańska Al-Hurra TV. Ibrahim Issa powiedział, że ISIS, Al-Kaida, terroryzm i ekstremizm skończą się tylko, jeśli muzułmanie pozbędą się „czarnego trójkąta”. Ten „czarny trójkąt” opisany przez Issę, ma trzy boki. Pierwszym bokiem jest „niekwestionowana wiara, ogółu muzułmanów, że ich przeszłość była ziszczonym marzeniem, wiekiem aniołów i chwały”. Drugim bokiem jest wiara większości muzułmanów, że ten „złoty wiek” musi zostać przywrócony. Trzecim bokiem jest wiara wyznawana przez „niektórych muzułmanów”, że ta przeszłość musi zostać przywrócona nawet za cenę „przemocy, przymusu, okrucieństwa, brutalności, mieczy i bomb”. Zakończył mówiąc, że jedynym sposobem pozbycia się tego trójkąta jest zaakceptowanie przez muzułmanów, że przeszłość składała się zarówno z dobra, jak ze zła i pogodzenia się z faktem, że „nie ma żadnej potrzeby przywracania przeszłości. Minęła”. „Musimy żyć w naszych czasach i w naszym świecie według naszego odnowionego rozumienia religii”.  

Aby zobaczyć klip z Ibrahimem Issą w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„ISIS nigdy się nie skończy, Al-Kaida nigdy się nie skończy, terroryzm nigdy się nie skończy i ekstremizm nigdy się nie skończy, jeśli nie pozbędziemy się ’czarnego trójkąta’”

Ibrahim Eissa: ISIS nigdy się nie skończy, Al-Kaida nigdy się nie skończy, terroryzm nigdy się nie skończy i ekstremizm nigdy się nie skończy, jeśli nie pozbędziemy się „czarnego trójkąta”. Czym jest ten „czarny trójkąt”? Jest to niekwestionowana wiara ogółu muzułmanów, że ich przeszłość była urzeczywistnionym marzeniem, anielskim i chwalebnym złotym wiekiem.

„Pozbędziemy się tego trójkąta tylko, jeśli zaakceptujemy, że przeszłość była zarówno dobra, jak zła i że nie ma potrzeby przywracania tej przeszłości – minęła”.

Drugim bokiem tego trójkąta jest wiara większości muzułmanów, że ta wspaniała przeszłość musi zostać przywrócona – złoty wiek, kiedy ludzie chodzili jak skrzydlate anioły, musi zostać przywrócony. Trzecim bokiem tego „czarnego trójkąta” jest wiara wyznawana przez niektórych muzułmanów, że ta przeszłość musi zostać przywrócona, nawet jeśli wymaga to użycia przemocy, przymusu, okrucieństwa, brutalności, mieczy i bomb. Pozbędziemy się tego trójkąta tylko, jeśli zaakceptujemy, że przeszłość była zarówno dobra, jak zła i że nie ma potrzeby przywracania tej przeszłości. Minęła. Musimy żyć w naszych czasach i w naszym świecie według naszego odnowionego rozumienia religii.