15 kwietnia 2018 r. w artykule w egipskiej gazecie “Al-Yawm Al-Sabi’”, Nada Al-Dib przedstawiła Żydów jako przebiegłych oszustów, którzy zniżą się do każdego środka, nawet najbardziej nikczemnego, by osiągnąć swój cel.  

Poniżej podajemy tłumaczone fragmenty jej artykułu[1].

Logo „Al-Yawm Al-Sabi’”

Przyzwyczailiśmy się do opisywania przebiegłych ludzi jako przypominających Żydów. Czasami używamy tego opisu żartobliwie, a czasami, bo ich przebiegłość graniczy z niegodziwością. Ale czy kiedykolwiek zastanowiliśmy się, dlaczego to robimy? Powód, dla którego przypisujemy ten opis Żydom ogólnie, a Izraelczykom szczególnie, sprowadza się do [faktu, że] wszyscy wiemy, że Żydzi stoją za wszystkimi wojnami i podziałami na świecie.

Nazwa ”Żyd” zawsze była związana z kłamstwem, oszukiwaniem i spiskowaniem. Długa historia podstępów i oszustw Żydów od założenia państwa żydowskiego nauczyła nas, że Żydzi nie uznają obietnic i praw i że nawet nie szanują innych monoteistycznych religii. Największym dowodem, że są kłamcami i oszustami jest założenie państwa żydowskiego w następstwie Deklaracji Balfoura w 1917 r. [Ta deklaracja] mówiła o założeniu narodowego domu żydowskiego w Palestynie pod warunkiem, że nie ucierpią prawa Arabów. Gdzie jest ta obietnica dzisiaj, sto lat później?…

Jednak, mimo wszystkich lat, które minęły, nigdy nie zajęliśmy się pytaniem o supremację Żydów: czy jest tak z powodu poparcia Zachodu? Czy może dlatego, że ich umysły pełne są podstępów i przebiegłości? A może są inne przyczyny i czynniki, które wyjaśniają ich supremację i ich moc? Odpowiedź na to pytanie może nie być prosta, ale przez lata byliśmy świadkami rzeczy, które pozwoliły nam zrozumieć sekret ich mocy, która daje im to, czego brakuje niektórym państwom arabskim. Na przykład, „syjonistyczne lobby” wie dokładnie, jaki jest jego cel i pod tym względem nie ma różnicy opinii między [jego] członkami, jakiekolwiek mogą tam być osobiste czynniki i konflikty. Głównym celem było założenie państwa żydowskiego i kiedy już zostało założone, utrzymanie [tego państwa] i jego ekspansja. To właśnie starają się osiągnąć obecnie przez przejęcie palestyńskiej Jerozolimy…

Inną cechą, w jaką wyposażeni są Żydzi, jest ich sposób radzenia sobie z mediami. Chociaż nie są właścicielami takich mediów jak FOX, CNN i NBC, cały czas śledzą wiadomości, reagują na każda wypowiedź w radio, w druku i w telewizji, i protestują przy pomocy wszystkich środków, jakie mają do dyspozycji, przeciwko rzeczom, które im szkodzą. Oczywiście, czynią [także] donacje dla tych mediów, które dlatego powstrzymują się przed szkodzeniem im w jakikolwiek sposób.

Wiadomo, że Żydzi używają wszystkich brudnych sztuczek, jakie istnieją, żeby osiągnąć swoje cele, czego przykładem jest traktowanie przez żydowski rząd pastora Jerry’ego Falwella, jednego z najważniejszych amerykańskich kaznodziei. Dali mu do dyspozycji odrzutowiec i pokryli wszystkie jego koszty [żeby mógł] przekonywać Amerykanów, że Bóg opuści USA jeśli nie będą popierać państwa żydowskiego w jego aspiracjach do ekspansji [i stworzenia] Wielkiego [Izraela od Nilu do Eufratu], zniszczenia meczetu Al-Aksa i zbudowania [żydowskiej] Świątyni w jego miejsce.

Wiadomo ponadto, że kiedy Żydzi nie uznają czegoś za zgodne z ich interesami, zwracają się do politycznych i fizycznych zabójstw. W przeszłości zachowali się w ten sposób wobec [Proroka] Mahometa. Próbowali go zabić, a także Jezusa i zabili naszego pana Jahję.‎[2] W czasach nowoczesnych pracują nad obaleniem każdego polityka i pracownika wywiadu, który nie popiera państwa żydowskiego, jak to zrobili z Mordechajem Vanunu, żydowskim ekspertem nuklearnym, którego porwali, osądzili i uwięzili, ponieważ ujawnił tajemnice żydowskiego programu nuklearnego brytyjskiej gazecie.

Tak więc Żydzi stosują wszystkie legalne lub wypaczone i brudne chwyty, by osiągnąć swoje cele i stosują kłamstwa i podstępy w swojej działalności. Arabowie nigdy nie zachowywali się i nie będą zachowywać się w podobny sposób. Ale czy będziemy w stanie obronić się w obliczu takiego szachrajstwa?

Pozostaje najważniejsze pytanie ze wszystkich: jak długo będziemy milczeć wobec ich ciosów i prób przejęcia panowania nad naszym  meczetem Al-Aksa? Odpowiedź mają nasi arabscy przywódcy. Kropka. I może to jest nowy początek.


[1] Al-Yawm Al-Sabi’ (Egypt), April 15, 2018.

[2] ‎The reference is to John the Baptist, called Yahya Ibn Zakariyya in Arabic, who is honored as a prophet by Islam.