W odcinku „Pionierzy jutra” z 15 lipca 2022 r., emitowanym w telewizji Hamasu Al-Aksa w Gazie, mężczyzna ubrany jak lalka opowiadał dzieciom o Jerozolimie i meczecie Al-Aksa. Mała dziewczynka powiedziała, że ​​nie można pozwolić Żydom na zniszczenie meczetu Al-Aksa. Mały chłopiec powiedział, że jeśli muzułmanie będą przestrzegać prawa szariatu, Palestyna z pewnością zostanie wyzwolona. Mężczyzna powiedział, że muzułmanie muszą również prowadzić dżihad, a chłopiec odpowiedział, że dżihad na rzecz Allaha jest „szczytem islamu”.

Ponadto mężczyzna powiedział, że „zbrodniczy Żydzi” mają spisek, wyjaśniając: „Kopią tunele pod meczetem Al-Aksa, aby… Zapomniałem, co chcą zbudować?… Chcą by zastąpić Kopułę na Skale Świą… Świą… Jak to się nazywa?” Chłopiec odpowiedział, że Żydzi chcą zbudować „fałszywą świątynię Salomona”, ale to się nigdy nie stanie, dopóki Palestyńczycy będą bronić Jerozolimy. Chłopiec oświadczył następnie, że Palestyńczycy będą walczyć do ostatniej kropli krwi, a mężczyzna zgodził się i pochwalił męczenników, rannych, więźniów i wygnańców, którzy poświęcili się w obronie meczetu Al-Aksa.

Aby uzyskać więcej informacji na temat „Pionierów jutra”, zobacz klipy MEMRITV nr 4286426540652468299120282000181417661693167916391532151014971442 i 1446.

 

Aby obejrzeć fragment programu Hamas TV dla dzieci, kliknij tutaj lub poniżej:

Mała dziewczynka: „Musimy bronić Jerozolimy; nie możemy pozwolić, by Żydzi ją zniszczyli”; Mały chłopiec: „Dżihad dla Allaha jest szczytem islamu”

Mężczyzna: Co wiecie o meczecie Al-Aksa?

Dziewczynka: To jest stolica Palestyny. Musimy bronić Jerozolimy. Nie możemy pozwolić Żydom, by ją zniszczyli.  

Mężczyzna: A więc musimy walczyć z Żydami? Nie możemy pozwolić im na wchodzenie do meczetu Al-Aksa? Czy kochacie meczet Al-Aksa, czy bardziej kochacie tatusia? 

Dziewczynka: Ja kocham meczet Al-Aksa.

Mężczyzna: Mądra dziewczynka. Ale [kochasz] także tatusia.

[…]

Chłopiec: Gdybyśmy przestrzegali szariatu i trzymali się islamu, gdybyśmy byli jednym narodem i odmawiali modlitwy fajr [świt] w meczecie, wtedy Palestyna z pewnością zostałaby wyzwolona, ​​prawda?

Mężczyzna: Oczywiście. Najpierw musimy być posłuszni Allahowi i musimy modlić się w meczecie. I musimy powrócić do Allaha i modlić się, prawda? Chłopiec: Prawda.

Mężczyzna: I musimy prowadzić Dżihad.

Chłopiec:„Dżihad na rzecz Allaha jest szczytem islamu.

[…]

Prezenter: „Drogie dzieci, musimy także wiedzieć, że zbrodniczy Żydzi knują… To piękne, cudowne, że będziemy bronić [meczetu Al-Aksa] naszą krwią”

Mężczyzna: Drogie dzieci, musimy również wiedzieć, że zbrodniczy Żydzi knują i kopią tunele pod meczetem Al-Aksa, aby… zapomniałem, co chcą zbudować? Świą… Chcą zastąpić Kopułę na Skale Świą… Świą… Jak to się nazywa?

Chłopiec: Fałszywa Świątynia.

Mężczyzna: Aha.

Chłopiec: Po tym całym kopaniu pod meczetem Al-Aksa pewnego dnia nic nie pozostanie pod meczetem Al-Aksa i tak będzie…

Mężczyzna: Co chcą robić? Dzieci chcą wiedzieć. Co knuje syjonistyczny twór?

Chłopiec: Chcą zbudować fałszywą Świątynię Salomona, jak powiedziałeś. Chcę podkreślić, że to nieprawda. Nigdy nie istniała i nigdy nie zostanie zbudowana, dopóki my, Palestyna i meczet Al-Aksa są tutaj.

Pozostaniemy w ribat do ostatniej kropli naszej krwi.

Mężczyzna: To piękne, to cudowne, że będziemy tego bronić naszą krwią i nagimi piersiami, z wolą Allaha. I nie zapominajmy, że walczymy od lat w obronie meczetu Al-Aksa. Męczennicy poświęcili się dla meczetu Al-Aksa i dla Palestyny. Prawda?

Chłopiec: Tak.

Mężczyzna: Męczennicy, a także ranni, prawda?

Chłopiec: Tak. I więźniowie też.

Mężczyzna: Tak, ludzie byli wysyłani do więzienia lub na wygnanie.