Członek Stowarzyszenia Palestyńskich Uczonych w Islamie, Hussein Kasem, powiedział 23 czerwca 2023 r. w programie Al-Aqsa TV (Hamas-Gaza), że Żydzi są nie tylko wrogami Palestyńczyków, ale są wrogami „ludzkości jako całości”. Skrytykował kraje arabskie, które znormalizowały stosunki z Izraelem, dodając: „Dlaczego nie mielibyśmy spalić ziemi pod nogami Żydów?” Powiedział, że Prorok Mahomet stwierdził, że nie ma sensu żyć w pokoju z Żydami ani rozmawiać z nimi, i powiedział: „Nasi młodzi mężczyźni w Palestynie i za granicą pragną pić waszą krew. Na Allaha, jesteśmy spragnieni waszej krwi”.

Aby zobaczyć klip z Husseinem Kasemem, kliknij tutaj lub poniżej:

VIDEO

 „Żydzi są wrogami całej ludzkości i wrogami każdego monoteisty na świecie”

Hussein Kasem: Mówię światu arabskiemu i islamskiemu: Koran nie należy wyłącznie do Palestyńczyków. Żydzi nie są wrogami samych Palestyńczyków – są wrogami całej ludzkości i wrogami każdego monoteisty na świecie.

Są wrogami proroków. Są zabójcami proroków.

Dlaczego więc normalizujecie [swoje stosunki] z nimi? Dlaczego tak bardzo pragniecie się z nimi spotykać? Dlaczego jedziecie do Tel Awiwu? Dlaczego zapraszacie ich do Arabii Saudyjskiej i na Półwysep Arabski? Czy nie wystarczy, że oni zbezcześcili wasz Koran? Czy nie należycie do narodu islamskiego? Dlaczego nie powinniśmy być wściekli? Dlaczego nie powinniśmy być wściekli? Dlaczego nie powinniśmy palić ziemi pod stopami Żydów?

„Nasi młodzi mężczyźni w Palestynie i za granicą pragną pić krew [Żydów]”

Robią to wszystko, aby zemścić się na religii Proroka Mahometa, z którą walczyli w jego czasach. Ale nasz prorok Mahomet wiedział, jak dać im nauczkę – tym, o których Allah powiedział nam, że nie ma to żadnego sensu żyć z nimi w pokoju lub rozmawiać z nimi.

Właściwym sposobem traktowania ich jest [jak jest napisane w Koranie]. „Walczcie z nimi. Bóg ukarze ich waszymi rękami i zhańbi ich, i da wam zwycięstwo nad nimi i nasyci piersi wiernych ludzi”.

 

[…]

Nasi młodzi mężczyźni w Palestynie i za granicą pragną pić waszą krew. Na Allaha, jesteśmy spragnieni waszej krwi.