15 października 2010 r., Al-Alam TV (Iran) nadała wywiad z byłym ministrem obrony Libanu i byłym ministrem edukacji i studiów wyższych Abdulem Rahimem Mouradem, który jest przewodniczącym Libańskiej Partii Jedności. Poniżej podajemy fragmenty tego wywiadu.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2645.htm .

Abdul Rahim Mourad: Incydenty tak zwanego 11 września są wielkim kłamstwem, którego użyli Amerykanie jako pretekstu do rozpoczęcia globalnej ofensywy, zaczynając od Afganistanu, kontynuując w Iraku i Allah wie, dokąd to pójdzie stamtąd. USA użyły Al-Kaidy jako pretekstu. W pierwszych momentach po eksplozji wycelowanej w Wieże Bliźniacze, znaleźli samochód – a raczej podstawili samochód – i kiedy go przeszukali, znaleźli egzemplarz Koranu. Tak więc doszli do wniosku, że islam, lub raczej Al-Kaida była odpowiedzialna. Nie przeprowadzili żadnego dochodzenia.

Było oczywiste, że było to zaplanowane, żeby obwinić grupę islamską. Wybrali więc Al-Kaidę, żeby usprawiedliwić atak na islam i muzułmanów.

Jest dobrze wiadome, że tego dnia 5 tysięcy Żydów nie przyszło do pracy do swoich biur w Wieżach Bliźniaczych. W dodatku jest jasne, że filmów nie robili amatorzy. Filmowanie było zaplanowane, żeby podburzyć świat. Twierdzili, że nie planowali z góry filmowania, ale narzucili na media blokadę informacji i powstrzymali się od dochodzenia, niemniej nadal mówią o wolnych mediach i demokracji. W owym czasie każdy, kto próbował powiedzieć słowo, był aresztowany. Arabom nie pozwalano nawet chodzić ulicą.

Cztery samoloty porwane równocześnie z lotniska w Bostonie – to niemożliwe. Wiemy, jakie mają środki bezpieczeństwa na lotniskach USA. To jest jedno wielkie, amerykańskie kłamstwo. Jestem przekonany, że izraelski Mossad wraz z wywiadem USA przeprowadzili tę całą rzecz. Wierzę, że to ma na myśli prezydent Ahmadineżad, ale nie chce stawiać wozu przed koniem.

Jeśli świat będzie wystarczająco odważny, by przeprowadzić prawdziwe dochodzenie, stwierdzi, że taki jest rezultat: wywiad USA i izraelski Mossad. Jeśli dojdą do dna tego, trzeba ustanowić trybunał międzynarodowy, żeby postawić przed sądem amerykańskiego zbira, który sfabrykował wielkie kłamstwo, używając kilku młodych ludzi z Al-Kaidy.

Ci młodzi ludzie mogli nawet nie być na pokładach tych samolotów. Mogli zostać zamordowani na ziemi. Zabili ich na ziemi, żeby móc powiedzieć, że uczestniczyli w porwaniu. […]