Imam Abdelmohsen Abouhatab, który pochodzi z Egiptu, wygłosił kilka antysemickich kazań w Al-Aqsa Islamic Society in Philadelphia, PA między listopadem 2018 a lutym 2019 r. 15 lutego 2019 r. powiedział, że Żydzi są najbardziej nikczemnymi ludźmi pod względem natury i wartości moralnych i że „plugawe” media żydowskie powodują, że ludzie widzą muzułmanów jako „ciemiężącego i drapieżnego lwa”. Powiedział, że „wrogowie Allaha” rozkazują głowom państw przybywanie do Knesetu, gdzie siedzą i „spiskują przeciwko własnym ludom zgodnie z tym, czego chcą inni”. Abouhatab powiedział następnie swoim słuchaczom, że w jednej z wojen Izraela ówczesny premier izraelski Menachem Begin założył się kiedyś o to, czy kobieta w ciąży nosi chłopca, czy dziewczynkę, zanim rozciął jej brzuch, żeby sprawdzić. Dodał: „Gdyby wiara zakorzeniła się w naszych sercach… narzucilibyśmy światu islam”.

11 stycznia 2018 r. imam Abouhatab powiedział, że Żydzi kontrolują propagandę i media i powodują, że ludzie myślą, że „władza leży [w rękach] 15 milionów ludzi, którzy posiadają i kontrolują bogactwo świata”. 16 listopada 2018 r. imam Abouhatab powiedział, że izraelskiego premiera zapytano kiedyś o hadis o kamieniach i drzewach wzywających muzułmanów do zabicia Żydów, którzy się za nimi chowają, a on odpowiedział: „Ten hadis jest prawdą, ale robimy, co możemy, żeby temu zapobiec”.

Choć Abouhataba nie przedstawiano, kiedy wygłaszał te kazania, pracownik meczetu powiedział na zakończenie jednego z nich: „Dziękujemy Abdelmohsenowi Abouhatabowi za jego wspaniałe kazanie”. Kazania były transmitowane na żywo na kanale YouTube Al-Aqsa Islamic Society.

Zdjęcie profilowe imama Abdelmohsena Abouhataba ze strony Facebooka (Facebook.com/abdelmohsen.abouhatab)

Imam Abouhatab na wideo w kanale YouTube Al-Aqsa Islamic Society.

Al-Aqsa Islamic Society, które prowadzi prywatną szkołę islamską – Al-Aqsa Islamic Academy, a  także Arab American Development Corporation w tym mieście[1], jest znane z działalności międzywyznaniowej. Według jego strony internetowej od 2003 r. gości Interfaith Peacewalk Filadelfii i „jest partnerem wielu grup i organizacji na tym terenie, włącznie z programami sztuki, polepszenia stosunków międzywyznaniowych, usług społecznych, marszów pokoju i innymi”[2].

Meczet współpracuje z burmistrzem Filadelfii, FBI, ADL, organami ochrony porządku publicznego, włącznie z uczestnictwem w listopadzie 2018 r. w szczycie w Filadelfii pod tytułem „Zabezpieczenie Świętych Przestrzeni i Miejsc”, zorganizowanym przez ADL, U.S. Attorney’s Office for the Eastern District of Pennsylvania (USAO), i Delaware Valley Intelligence Center (DVIC), na którym przemawiał współzałożyciel Al-Aqsa Islamic Society i Academy oraz dyrektor Academy, Chukri Korchid[3].

30 października 2018, po masakrze 27 października w synagodze w Pittsburghu, Al-Aqsa zamieścił na swojej stronie Facebooka potępienie tego ataku i oznajmił, że „stoimy zjednoczeni ze społecznością żydowską w Pittsburghu”.

W styczniu 2019 r. uczniowie liceum z Al-Aqsa Islamic Academy brali udział razem z uczniami żydowskimi i katolickimi w całodziennym programie w katolickiej szkole w Filadelfii[4].

Po incydencie z grudnia 2015 r., kiedy kilka odciętych łbów świńskich znaleziono przed budynkiem Al-Aqsa Islamic Society, co było powodem dochodzenia przez policję i FBI[5], ówczesny burmistrz Filadelfii, Michael Nutter, członkowie rady miejskiej i przywódcy międzywyznaniowi spotkali się w ratuszu, by przemawiać w sprawie wypowiedzi przeciwko muzułmanom w kampanii ówczesnego kandydata na prezydenta, Donalda Trumpa; burmistrz Nutter nazwał Trumpa „dupkiem”. Imam z Al-Aqsa, Mohamed Shehata, mówił na tym spotkaniu o pokojowej naturze islamu i o muzułmanach zbierających się z ludźmi z wszystkich religii w pokojową społeczność[6]. Potem Al-Aqsa rozpoczęła projekt „Okna pokoju” – stworzenie muralu na swoich zewnętrznych ścianach, zorganizowany w partnerstwie z miastem z uczestnictwem kolejnego burmistrza Filadelfii,  Jima Kenney’ego[7]. Według doniesienia VOA Indonesia o tym projekcie, wśród uczestników był „Żyd i… cała społeczność. Latynosi, jak również Afro-Amerykanie”[8]. Mural miał służyć jako pokaz poparcia po incydencie z łbami świńskimi[9].

W 2012 r. współzałożyciel Al-Aqsa, Chukri Khorchid, który jest również współzałożycielem Interfaith Center of Greater Philadelphia i Arab American Development Corporation, otrzymał od CAIR-Philadelphia Nagrodę za całożyciową służbę[10].

Aby zobaczyć klip z kazaniami Abdelmohsena Abouhataba w Al-Aqsa Islamic Society w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Poniżej jest tekst klipu MEMRI TV z kazań imama Abdelmohsena Abouhataba w Al-Aqsa Islamic Society.

15 lutego 2019: „Żydzi są najbardziej nikczemnymi ludźmi” których „plugawe media żydowskie” przedstawiają muzułmanów jako „ciemiężących i drapieżnych”

Imam Abdelmohsen Abouhatab: Allah zesłał rasie arabskiej najlepsze książki boże. Przysłał im najlepszych posłańców i dał im obyczaje i wartości moralne, jakich nie znajdziesz w żadnej innej rasie: Arabowie są odważni, dostojni i szlachetni.

[…]

Żydzi są najbardziej nikczemnymi ludźmi w kategoriach ich wartości moralnych, ich natury i ich łamania porozumień, ale kiedy żyją koło Arabów, przyjmują niektóre z ich wartości moralnych i zwyczajów.

[…]

Jeśli muzułmanin żyje gdzieś [na Zachodzie], patrzą na niego zgodnie ze sposobem, w jaki przedstawiają go podłe żydowskie media – jako ciemiężącego i drapieżnego lwa.

[…]

[Ówczesny premier izraelski] Menachem Begin, ten polski oszust, stawał obok ciężarnej kobiety… Potem rozcinał jej brzuch, kiedy jeszcze była żywa, żeby zobaczyć, czy to chłopiec, czy dziewczynka”

Imam Abdelmohsen Abouhatab: Mamy wiele skarbów. Góry są pełne skarbów. Oceany są pełne skarbów. Brzuch Ziemi wypełniony jest skarbami. Te skarby nie są dostępne dla nikogo poza Arabami i muzułmanami. Niemniej, [niezrozumiałe] na nas. Dlaczego? Ponieważ opanowała nas nasza duchowa porażka. Spowodowała, że myślimy, iż nie-muzułmanie trzymają 99% kart. Wrogowie Allaha swobodnie jeżdżą po [arabskich] stolicach i rozkazują głowom [państw] przybyć do stołu w Knesecie. Siedzą tam i spiskują przeciwko własnym ludom według tego, co chcą inni.

Pamiętajcie Sabrę i Szatilę. Pamiętajcie wojny z przeszłości. Pamiętajcie jak [ówczesny premier izraelski] Menachem Begin, ten polski oszust, stawał obok ciężarnej kobiety i zakładał się, czy jest to chłopiec, czy dziewczynka. Zakładał się, podczas gdy kobieta nadal była żywa! Potem rozcinał jej brzuch, kiedy jeszcze była żywa, żeby zobaczyć, czy to chłopiec, czy dziewczynka. Tak po prostu. To się zdarzyło. To się zdarzyło.

[…]

Na Allaha, gdyby wiara zakorzeniła się w naszych sercach, sprawy wyglądałyby inaczej. Narzucilibyśmy światu islam, jak to zrobili ci, którzy byli przed nami.

[…]

11 stycznia 2019: „Propaganda i media są kontrolowane przez” Żydów; „Powodują, że myślicie”, że oni „są właścicielami i kontrolują bogactwa świata”

Imam Abdelmohsen Abouhatab: Propaganda i media są pod ich kontrolą. Czynią, że widzicie rzeczy w zmieniony i wyolbrzymiony sposób. Czynią, że myślicie, że siła jest w zamkach, fortecach i broni – że siła jest u 15 milionów ludzi, którzy są właścicielami i kontrolują bogactwa świata.

[…]

Rozpowiadają na całym świecie, że Allah stworzył muzułmanów przez pomyłkę. A potem dodają: „I my przychodzimy, żeby poprawić pomyłkę Allaha”. Oto, co mówią: ”Przyszliśmy, żeby poprawić pomyłkę Allaha [stworzenia] tych muzułmanów”. Allah Akbar! To jest ich zwykła postawa wobec Allaha. Czy nie powiedzieli: „Ręce Allaha są związane?” Czy nie powiedzieli: „Allah jest biedny, a my jesteśmy bogaci?”

[…]

16 listopada 2018: „Kamienie i drzewa powiedzą: ‘O muzułmaninie, o sługo Allaha, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go” – izraelski premier powiedział, że ten „hadis jest prawdą”

Imam Abdelmohsen Abouhatab: Pewnego dnia zapytano premiera okupacyjnego tworu o hadis, w którym Prorok Mahomet powiedział: „Będziecie walczyć z Żydami – wy na wschód od rzeki, a oni na zachód”.

Wtedy kamienie i drzewa powiedzą: „O muzułmaninie, o sługo Allaha, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go”. [Premier powiedział:] ”Ten hadis jest prawdą, ale robimy, co możemy, żeby temu zapobiec”.


[1] Phillyvoice.com/nutter-interfaith-leaders-denounce-trump-comments-muslims, December 8, 2015; Arabamericancdc.org, accessed March 6, 2019.

[2] Alaqsaislamicsociety.com, accessed March 6, 2018.

[3] Patch-com.cdn.ampproject.org/v/s/patch.com/pennsylvania/philadelphia/amp/27802151/summit-securing-religious-institutions-being-held-philly?amp_js_v=0.1&usqp=mq331AQECAEoAQ%3D%3D#origin=https%3A%2F%, November 12, 2018.

[4] Catholicphilly.com/2019/01/news/local-news/catholic-jewish-muslim-students-learn-together-in-catholic-school, January 28, 2019.

[5] Nbcphiladelphia.com/news/local/Pigs-Head-Caretaker-Mosque-Philadelphia–360849521.html
December 7, 2015; Philly.com/philly/news/20151208_Severed_pig_s_head_left_at_N__Phila__mosque.html, December 7, 2015.

[6] Phillyvoice.com/nutter-interfaith-leaders-denounce-trump-comments-muslims, December 8, 2015.

[7] Philly.com/philly/news/20160110_Interfaith_effort_works_to_beautify_Philadelphia_mosque.html, January 9, 2016.

[8] Youtube.com/watch?v=1qE0kKv9UT8, July 1, 2015.

[9] Nbcphiladelphia.com/news/local/Muslim-Community-Mayor-Kenney-Police-Ambush-Attack-Philadelphia-ISIS-364756281.html, January 9, 2016.

[10] Alaqsaislamicacademy.com/wp-content/uploads/2016/09/Code-of-Conduct-2016.pdf, 2016; Youtube.com/watch?v=1G4kJ1m_Djw, March 20, 2012.