Wprowadzenie

19 grudnia 2012 r. ultra-konserwatywna irańska witryna internetowa Qodsna.com opublikowała dwa antysemickie artykuły o strzelaninie w poprzednim tygodniu w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown w Connecticut, stwierdzając, że zarówno ofiary, jak i zabójca, Adam Lanza, byli Żydami i że globalne media powstrzymały się od podania tej informacji.

Według pierwszego artykułu, zatytułowanego “Wspólne korzenie zbrodni w Palestynie i Sandy Hook” Alego Haja Mohammadiego, media zachodnie świadomie ukrywają fakt, że Lanza był Żydem, ponieważ poinformowanie o tym było trudne dla zasadniczo antyislamskich mediów amerykańskich, które są kontrolowane przez „syjonizm w Ameryce”.

Drugi artykuł, zatytułowany “Plan lobby syjonistycznego kontrolowania broni w Ameryce”, stwierdzał, że po strzelaninie rabini żydowscy w USA zaczęli odpowiadać żądaniami działań z powodu obaw o możliwą falę ataków antysemickich wywołanych działaniami rządu izraelskiego, szczególnie w Gazie. Twierdził następnie, że strzelanina była wynikiem narastającej nienawiści do Żydów w USA.

Ponadto irańska agencja informacyjna Fars opublikowała szereg karykatur szydzących z Ameryki za jej politykę w sprawie posiadania broni (patrz Aneks).

Poniżej podajemy tłumaczenie obu artykułów:

„Wspólne korzenie zbrodni w Palestynie i Sandy Hook „

„Rzeczą… o której nie informowały sieci medialne, kontrolowane przez syjonizm w Ameryce… jest to, że Adam Lanza był Żydem”

„W ostatni piątek, 14 grudnia, Adam Lanza, osławiony morderca amerykański, zamordował 27 osób [sic, w rzeczywistości 26] w szkole w Newtown w Connecticut w USA, używając wojskowego karabinu maszynowego. Tego dnia i następnego ta wiadomość dostała się na czołówki [mediów] w Ameryce i poza nią – i rzeczywiście, szok emocjonalny, jaki spowodowało zamordowanie dzieci był w kontekście kulturowym, wielki i rozgniewał wszystkich.

Ale rzeczą, o której nie informowały sieci medialne, kontrolowane przez syjonizm w Ameryce, ani media w naszym kraju [Iranie], które w znacznej mierze są konsumentem [tamtych mediów] – jest to, że Adam Lanza był Żydem i wyrastał w żydowskiej rodzinie i w żydowskim środowisku.

Przerażająca masakra 27 ludzi, włącznie z 20 dziećmi poniżej 10 roku życia, była dla mediów amerykańskich i zachodnich, których chór [tj. kanały satelitarne] zawsze był wyposażony w antyislamskie melodie, kontrakcja z bębnami i trąbkami, która mogłaby osłabić proces islamofobii [prowadzony przez media zachodnie]. Z tego powodu dyrektorzy zachodnich sieci medialnych postanowili pominąć tę kwestię, żeby nikt nie mógł powiedzieć, że w najbardziej przerażającym morderstwie w Ameryce zarówno morderca, jak ofiary byli Żydami.

Poza tym, że był Żydem, „Lanza był chory umysłowo, cierpiał na Aspergera… Ludzie z tą chorobą nienawidzą społeczeństwa wokół nich”

Co jednak stało się naprawdę [?] Według większości popularnych witryn internetowych w Ameryce, które nie otrzymują żadnych korzyści z lobby żydowskiego, takich jak Firstpost i niektóre witryny ruchu [Occupy] Wall Street, Adam Lanza był Żydem.

Inną sprawą, której nie ujawniły media syjonistyczne był [kolejny] wymiar tego zdarzenia. Opublikowali zdjęcie Lanzy jako chłopca, żeby pokazać jego niewinność – ale 20-letni Lanza miał agresywny wyraz twarzy.

[Jeszcze] inną ważną sprawą jest, że niektóre witryny amerykańskie wspominały, iż Lanza był chory psychicznie, cierpiał na Aspergera, [niezdolność] komunikacji; Ludzie z tą chorobą nienawidzą społeczeństwa wokół nich [podkreślenie w oryginale].

Ktoś z tą chorobą nie jest zainteresowany w tworzeniu kontaktu ze społeczeństwem; jest obojętny na cierpienia [innych] i czasami nawet tym zainteresowany.

Według Wikipedii ta choroba różni się od autyzmu tym, że chora osoba zdolna jest do rozmawiania z innymi i nie ma problemów poznawczych. W efekcie, te chorobę charakteryzuje niechęć do społeczeństwa.

Ciekawe, że według niektórych witryn medycznych, ta choroba jest powszechna wśród Żydów zachodnich, to jest Aszkenazi, którzy obecnie nieustraszenie kontynuują historyczny ucisk Palestyńczyków [podkreślenie w oryginale].

„Żydowski morderca zaatakował współwyznawców, masakrując ich… Żadna amerykańska sieć medialna nie miała odwagi poinformować o tym”

Adam Lanza także był Żydem aszkenazyjskim, który nienawidził innych, ale nikt nie mógł zidentyfikować tej choroby, ponieważ mówił jak inni ludzie i był świadomy świata wokół niego, tak jak inni. W sercu jednak hodował nienawiść [która eksplodowała] w piątek w Ameryce, by wszyscy ją zobaczyli.

I oczywiście ofiarami tego zdarzenia także byli w większości Żydzi. Według francuskiej agencji informacyjnej zamordowane dzieci zostały pochowane we wtorek w ceremonii żydowskiej. To jest, w tym przerażającym wydarzeniu żydowski morderca zaatakował współwyznawców, masakrując ich w straszliwy sposób.

Żadna amerykańska sieć medialna nie miała odwagi poinformować o tym”.


„Plan lobby syjonistycznego kontrolowania broni w Ameryce”

„Lobby syjonistyczne w USA zaczęło naciskać… na ustawę o kontroli posiadania broni w Ameryce z powodu zamordowania kilku Żydów”

„Lobby syjonistyczne w USA zaczęło naciskać wysokich funkcjonariuszy amerykańskich o ustawę kontroli posiadania broni w Ameryce z powodu zamordowania kilku Żydów w straszliwym wydarzeniu w szkole podstawowej Sandy Hook w Connecticut w USA. Według informacji w ‘Jewish Telegraph’ [sic] [1] grupa Żydów ogłosiła pragnienie ustawy o kontroli posiadania broni w USA.

Rabin David Saperstein, dyrektor 'Ośrodka Żydowskich Spraw Religijnych’ [sic] [2] w USA, powiedział: ‘Założyliśmy koalicję [w celu zapewnienia, że] zostaną uchwalone prawa [dotyczące] kontroli posiadania broni’. W ostatnich tygodniach i w następstwie masakry szkolnej w Connecticut, w której zginęło 20 [sic] ludzi, wśród nich siedmioro [sic] dzieci [3] , rabini żydowscy włączają się do tej koalicji w celu zmuszenia amerykańskich ustawodawców do przyjęcia praw w tej sprawie.

„Rabini żydowscy, którzy uprzednio powściagali języki w sprawie tych morderstw, zmuszają teraz administrację amerykańską do zaostrzenia praw kontroli posiadania broni”

Poziom morderstw [z użyciem] broni [palnej w USA] jest o 19,5 [%] wyższy niż w [innych] krajach rozwiniętych – i co roku 30 tysięcy ataków zbrojnych zabija tysiące Amerykanów. Amerykanie pytają teraz, dlaczego rabini żydowscy, którzy zawsze milczeli w sprawie tych morderstw, zmuszają teraz administrację amerykańską do zaostrzenia praw kontroli posiadania broni – praw, które nie zmieniły się od XVIII wieku i których żadnemu prezydentowi nie udało się poprawić.

Jedyną przyczyną tego – co niestety jest ukrywane przed mediami, czy dobrowolnie, czy niedobrowolnie – jest to, że zarówno strzelający, jak 20 ofiar było Żydami. Ten istotny punkt nie jest wspominany przez media globalne.

„Przywódcy [żydowscy] widzą kroki podejmowane przez rząd izraelski na całym świecie jako jedyny powód tej [nienawiści]”

Nienawiść do syjonistów rośnie w Ameryce z dnia na dzień. Ataki na Żydów i wyrazy nienawiści wobec nich w mediach społecznościowych także rosną codziennie. To przeraża społeczność żydowską i jej przywódców. Przesłania takie jak ‘W zeszłym roku zginęło 58 Żydów jako kontrast do 10728 Amerykanów’. „Hańba Żydom’ i ‘Żydzi są nazistami’ można znaleźć wszędzie w mediach społecznościowych.

Szeroka fala opozycji w Ameryce wobec masakry [Palestyńczyków] przez Izrael [podczas] ośmiu dni [wojny] w Gazie jest [kolejnym] wskaźnikiem tej nienawiści. Ta nienawiść spowodowała zdarzenie takie, jak to w szkole w Newtown, gdzie 20 [sic] Żydów zostało zamordowanych.

Żydowscy rabini wierzą, że jest to początek procesu antysemickiego w Ameryce i założyli tę koalicję w celu spowolnienia [tego] procesu. Ci przywódcy widzą kroki podejmowane przez rząd izraelski na całym świecie jako jedyny powód tej [nienawiści]”.

Aneks: Karykatury z Fars szydzące z USA i polityki w sprawie posiadania broni palnej„Prezent od św. Mikołaja” [4]Napis: „Prawo o posiadaniu broni w Ameryce” [5]„Obywatele USA posiadają 270 milionów sztuk broni palnej” [6]” Obywatele USA posiadają 270 milionów sztuk broni palnej „
[7]„30 dzieci i ich nauczycielka [sic] zamordowani w USA”
[8]„Morderstwo 30 dzieci i nauczycielki [sic] – kolejny znak hańby na czole Ameryki”
[9]


*E. Zigron jest pracownikiem badawczym w MEMRI; A. Savyon jest dyrektorką MEMRI Iranian Media Project.
Przypisy (nie spolszczone):

[1] The Jewish Telegraph is a British newspaper, while the Jewish Telegraphic Agency is an American news organization.

[2] According to the RAC website, Rabbi David Saperstein represents the Reform Jewish Movement to Congress and the American administration, as director of the Religious Action Center of Reform Judaism (RAC). http://rac.org/aboutrac/leadershipandstaff/rds/

[3] Twenty children and six adults were killed at the school.

[4] Fars (Iran), December 19, 2012.

[5] Fars (Iran), December 18, 2012.

[6] Fars (Iran), December 17, 2012.

[7] Fars (Iran), December 17, 2012.

[8] Fars (Iran), December 15, 2012. [9] Fars (Iran) December 15, 2012.