Turecka państwowa korporacja Tureckie Radio i Telewizja (Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu, TRT) od 2017 r. nadaje serię pod tytułem „Sułtan Abdülhamid”, który zawiera antysemickie wątki. W jednym z odcinków tego serialu Theodor Herzl, założyciel nowoczesnego, politycznego syjonizmu i jego współspiskowiec Emanuel Carasso obchodzą Purim w Stambule, podczas gdy spisek Herzla porwania i zabicia Żydów w Palestynie rozwija się. Później Herzl i Carasso zostają napadnięci na ulicy i Carassowi udaje się opanować sytuację. Uczy on Herzla: “Będziemy szerzyć niezgodę między Osmanami – przez pieniądze i kobiety… sławę, manię władzy, spory etniczne i kłamstwa o wolności”. Angielskojęzyczny kanał TRT, TRT World, ma biuro w Waszyngtonie.

Żeby zobaczyć inne odcinki „Sułtan Abdülhamid”, kliknij na linki poniżej.

Aby zobaczyć klip z Theodorem Herzlem obchodzącym Purim w tureckiej sztuce telewizyjnej „Sułtan Abdülhamid”, kliknij tutaj lub poniżej.

„Cały świat będzie zaszokowany wiadomością, którą wkrótce opublikuje moja gazeta… Supermocarstwa będą współczuć i powiedzą: załóżmy państwo dla tych biednych Żydów”

Theodor Herzl: Wreszcie obchodzimy żydowskie święto i to w stolicy! Żadna siła na świecie nie może nas powstrzymać.

Emanuel Carasso: To nie jest dzięki naszemu sukcesowi, ale [dzięki] tolerancji państwa osmańskiego. Gdzie jest Sara? Zastanawiam się, jaki nosi kostium.

Theodor Herzl: Czy przyszedłeś tutaj dla Sary, czy dla święta Purim?

Emanuel Carasso: Jestem tutaj dla Sary, oczywiście. Nie wierzę w świętość tego dnia.

Theodor Herzl: Jak możesz mówić w ten sposób o święcie wspomnianym w naszej Księdze?

Emanuel Carasso: Nie bądź taki, Herzl. Ty także wiesz bardzo dobrze, że mówimy o święcie, o którym napisała kobieta nazywana Świętą Esterą i że to zostało dodane do naszej Księgi później.
[…]

Theodor Herzl: „Cały świat będzie zaszokowany wiadomością, którą wkrótce opublikuje moja gazeta.

Emanuel Carasso: Jaka to wiadomość? jeśli to podnieci mnie, wierzę, że będzie szokiem dla całego świata.

Theodor Herzl: Niewinni Żydzi w Jerozolimie są dławieni przez uciskających muzułmanów. Są zabijani. Wkrótce cały świat będzie zaszokowany tą bolesną wiadomością.

Emanuel Carasso: Supermocarstwa będą współczuć i powiedzą: zbudujmy państwo dla tych biednych Żydów.

Theodor Herzl: Nie. Żydzi będą zaszokowani przez te śmierci i powiedzą: musimy założyć własne państwo.

Emanuel Carasso: Theo, zupełnie mnie nie rozumiesz. Jak długo Abdülhamid i jego myśl rządzi państwem osmańskim, powinieneś zaakceptować, że państwo [żydowskie] jest tylko marzeniem.

„Będziemy szerzyć niezgodę wśród Osmanów – przez pieniądze i kobiety…  sławę, manię władzy, spory etniczne i kłamstwa o wolności… To jedyny sposób, by państwo osmańskie upadło”

Theodor Herzl: Abdülhamid jest drobnym problemem. Sara mogła już usunąć ten problem.

Emanuel Carasso: Jak długo nie zrywa swoich więzi z islamem, osmańska kobieta może urodzić kolejnego Abdülhamid w każdym momencie.

Co stanie się bez Abdülhamida? Wszystkie muzułmańskie kobiety w tym imperium mogą wychować wielu innych jak on. Jak długo nie zerwiemy ich więzów z islamem, jest to tylko marzenie.

Zbój 1: Nie możecie chodzić tutaj nocą, panowie, bez płacenia podatku.  ”

Emanuel Carasso: Uspokój się, młody człowieku. Poczekaj chwileczkę. Weź to. Weź to wszystko, ale to jest tylko dla ciebie. Uważaj.

Zbój 2: Daj mi moja część.

Emanuel Carasso: Uważaj. Będziemy szerzyć niezgodę między osmanami – przez pieniądze i kobiety…

Zbój 2: Powiedziałem ci, żebyś dał mi moją część…

Emanuel Carasso: …sławę, manię władzy, spory etniczne i kłamstwa o wolności. Nie ma innego sposobu. To jest jedyny sposób, by państwo osmańskie upadło. Rozumiesz?