28 grudnia 2009 r. Al-Kaida na Półwyspie Arabskim wydała oświadczenie na witrynie internetowej dżihadystów Shumukh Al-Islam pod tytułem „Operacja brata mudżahida Umara Farouka, Nigeryjczyka, odpowiedzią na amerykański atak w Jemenie”, w którym przyjmuje odpowiedzialność za próbę ataku terrorystycznego w pierwszy dzień Świat Bożego Narodzenia. Oświadczenie to, w momencie ogłoszenia, nie było publikowane na innych witrynach dżihadu. Shumukh Al-Islam Network jest drugim co do wielkości forum dżihadu, na którym ogłaszane są wideo propagandowe, artykuły ekstremistów i oświadczenia grup dżihadu. Forum ma setki członków; niektórzy to członkowie wyżsi rangą, niektórzy to nadzorcy; są tam także ci, którzy sympatyzują z mudżahedinami. Shumukh Al-Islam była wielokrotnie zamykana i zawsze gdy to się zdarza oskarża CIA. Ostatnim razem witryna była zamknięta we wrześniu 2009 r.

Pełen raport jest dostępny dla prenumeratorów JTTM. Żeby zaprenumerować, odwiedź http://subscriptions.memri.org/content/en/member_registr_jttm.htm, lub skontaktuj się z nami [email protected] . Media: Dla otrzymania pełnego raportu, wyślij e-mail z wpisanym w linijce „Temat”: „Al-Qaeda in the Arabian Peninsula Statement” wraz z informacją o związku z [email protected] .

„W imię Allaha Najbardziej Miłosiernego.

Al-Kaida na Półwyspie Arabskim.

(Operacja mudżahida brata Omara Al-Farooq, Nigeryjczyka).

W odpowiedzi na amerykański atak na Jemen.

Chwała niech będzie Allahowi, który powiedział: „Zwalczajcie ich, aż nie będzie żadnej fitna [konflikt] i wszelka religia jest Allaha” [Sura Albakara 2, werset 193]. Modły i pokój dla Posłańca, pieczęci proroków, który powiedział, ‘Popiera mnie strach [przede mną], który rozciąga się tak daleko jak miesięczna podróż’ [hadis przypisywany Jaberowi bin Abdallahowi i uzgodniony przez wszystkie zbiory hadisów].

Z łaską Allaha bohater mudżahid szukający męczeństwa, brat Omar Al-Farooq, przeprowadził wysokiej jakości operację w amerykańskim samolocie, który wystartował z holenderskiego miasta Amsterdamu do amerykańskiego miasta Detroit, podczas gdy obchodzili święta Bożego Narodzenia w piątek, 25 grudnia 2009 r., [operację], która pokonała całe nowoczesne, zaawansowane wyposażenie i bariery bezpieczeństwa na lotniskach świata, z odwagą i determinacją, nie bojąc się śmierci, ufając Allahowi, łamiąc tym wielkim czynem legendę o amerykańskim i międzynarodowym wywiadzie, demonstrując jego kruchość, wcierając ich nosy w proch [poniżenia] i czyniąc, że wszystko, co wydali na technologie bezpieczeństwa, jest dla nich zmarnowane.

Jedność wiary islamskiej i braterstwa były siłą napędową tego bogatego młodzieńca nigeryjskiego pochodzenia, mudżahida brata Omara Al-Farooqa, by bezpośrednio odpowiedzieć na dręczący atak amerykański na Półwysep Arabski, w bezpośredniej koordynacji za łaską Allaha z mudżahedinami na Półwyspie Arabskim, w następstwie bezlitosnego bombardowania bombami kasetowymi i rakietami dalekiego zasięgu, które zostały wystrzelone z amerykańskich okrętów okupujących Zatokę Adeńską. Wszystko to zostało zrzucone na szlachetne plemiona Abjan i Arhab i wreszcie na Sibwa, [w ataku], który zabił dziesiątki muzułmańskich kobiet i dzieci i całych rodzin. Te operacje były przeprowadzone dzięki jemeńsko-amerykańsko-saudyjskiej koordynacji wraz z niektórymi sąsiednimi krajami.

Braciom mudżahedinom z wydziału produkującego broń udało się, z łaski Allaha, wyprodukować urządzenie wybuchowe o zaawansowanych technologicznych [możliwościach], które zostało przetestowane i dowiedziono, że jest udane i skuteczne, i przeszło przez wyposażenie kontrolne bezpieczeństwa [lotniska]. Szukający męczeństwa brat osiągnął swój cel, za łaską Allaha, ale z woli Allaha zdarzyło się wadliwe działanie, które spowodowało tylko częściową detonację zamiast pełnej. Będziemy nadal iść tą drogą, z wolą Allaha, aż osiągniemy nasz cel, tak że wszelka religia jest Allaha”.Pełen raport jest dostępny dla prenumeratorów JTTM. Żeby zaprenumerować, odwiedź http://subscriptions.memri.org/content/en/member_registr_jttm.htm, lub skontaktuj się z nami [email protected] . Media: Dla otrzymania pełnego raportu, wyślij e-mail z wpisanym w linijce „Temat”: „Al-Qaeda in the Arabian Peninsula Statement” wraz z informacją o związku z [email protected] .