zz Hamasu Mousę Abu Marzouka, kliknij tutaj:

Mówienie o przywódcach Hamasu opuszczających Katar to „nonsens”, ale gdyby mieli opuścić Katar, pojechaliby do Jordanii – większość przywódców Hamasu to obywatele Jordanii

Mousa Abu Marzouk: Większość przywódców Hamasu to Jordańczycy. Mają jordańskie paszporty. Cała ta rozmowa [o opuszczeniu przez Hamas Kataru] to nonsens. Gdyby przywódcy Hamasu wyprowadzili się [z Kataru] – chociaż nikt o tym nie mówi – przenieśliby się do Jordanii. Tam jest ich naród. To są ich paszporty. Większość [przywódców Hamasu] to obywatele Jordanii, więc setki ludzi z jordańskimi paszportami przeniosłyby się do Jordanii.

Gospodarzem Hamasu jest Katar z powodu ingerencji Stanów Zjednoczonych; „Naturalnym miejscem” Hamasu jest Jordania

Jordańczycy to gościnni i honorowi ludzie, którzy wspierają palestyński ruch oporu. Nasze stosunki z władzami jordańskim są dobre. Nie mamy problemu ze znalezieniem miejsca zamieszkania. Problemem są Stany Zjednoczone, które wtrąciły się i zmusiły Katar do przyjęcia przywódców Hamasu. Jeśli Stany Zjednoczone przestaną się wtrącać, następnego dnia całe kierownictwo Hamasu znajdzie się w swoim naturalnym miejscu, w Jordanii.